Brexit. Euroopa Liit (vasakul) tahab lahkuvalt Suurbritannialt üha rohkem raha. Foto: Ezio Gutzemberg/Bigstockphoto.com

Prantsusmaa ja Saksamaa eestvedamisel on hakatud Suurbritanniaga ajama karmimat Brexiti poliitikat ning Financial Times'i analüütikute hinnangul tõuseb lahutuse esialgne arvenõue 100 miljardi euroni.

Pärast mitmete liikmesriikide nõudmisi on EL muutnud oma suhtumist Brexitisse ning otsustanud kasseerida Brittidelt iga viimase kui sendi, vahendab Postimees.

Ka varasemalt Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri poolt mainitud 60 miljardit eurot olid Brexiti eestvedaja ja käilakuju, endise UKIPi liidri Nigel Farage'i hinnangul laest võetud summa.

"Nende nõudmistega olete te näidanud end olevat kättemaksuhimulised ja vastikud," ütles Farage aprilli alguses europarlamendis. "Mis ma muud oskan öelda, kui et: "Tänu Taevale – me lahkume!""

Farage jätkas: "Te käitute nagu maffia. Te arvate, et me oleme pantvangid. Ei ole. Me oleme vabad lahkuma!"

Mäletatavasti sekkus selle peale Euroopa Parlamendi president, itaallane Antonio Tajani, kes teatas, et "võrdlus maffiaga on vastuvõetamatu."

"Ma mõistan, härra president," nõustus Farage. "Ma mõistan, mis rahvaste jaoks tundlik võib olla. Ütleme siis "gangsterid"."

Loe ka ZeroHedge'i kommentaari Euroopa Liidu rahasoovi suurenemisele.

Lisaks selgus just praegu, et Britannialt oodatakse euroliidu projektide rahastamist veel neli aastat pärast lahkumist.

Juncker lubab teistele liikmetele hoiatuseks britte kahjustavat Brexitit