Meest sõnast ... Foto: Pixabay

16 USA osariigist koosneva koalitsiooni liidrina on Texase peaprokurör edastanud Ühendriikide ülemkohtule toetusavalduse presidendi ajutisele sissesõidukeelule islami terrorismiga seotud riikidest.

Keelu taaskehtestamise eest on Ken Paxtoni kõrval võitlusse astunud veel 14 osariigi peaprokurörid ning Mississippi kuberner, kirjutab Breitbart.

Osariikide ametnikud rõhutavad oma pöördumises, et president Donald Trump tegutseb tulenevalt tema seaduslikust kongressi poolt tagatud meelevallast riikliku julgeoleku, välispoliitika ja immigratsioonipoliitika vallas.

Trumpi sissesõidukeelule – mis oli üks suurärimehe peamisi valimislubadusi – on ringkonnakohtute tasandil jõuliselt vastu astutud ning praeguse seisuga ei ole administratsioonil õnnestunud seda jõustada.

Trump omakorda on keelu õigsust ja vajalikkust eriliselt rõhutanud praegu Suurbritannias toimuvate terrorirünnakute tõttu.

Paxtoni sõnutsi on Trumpi korraldus konkreetne ja kohane "reaktsioon meie rahvuslikku julgeolekut väga reaalselt ähvardavale ohule … [ning] vajalik tugevdamaks sisenejate kontrollimise protseduure."

"President täitab oma pühalikku kohust kaitsmaks teksaslasi ja kõiki ameeriklasi," ütles prokurör.

Esialgsel kujul keelati Trumpi otsusega ajutiselt riiki siseneda migrantidel Süüriast, Iraagist, Iraanist, Liibüast, Somaaliast, Sudaanist ja Jeemenist.

Hilisemast versioonist eemaldati Iraak.

Texase ametliku toetusavaldusega (amicus curiae) on liitunud Alabama, Arizona, Arkansas, Florida, Kansas, Louisiana, Montana, Põhja-Dakota, Ohio, Oklahoma, Lõuna-Carolina, Lõuna-Dakota, Tennessee, Lääne-Virginia ja Mississippi. 

Mõeldes Manchesterile: Texase šerif süüdistab poliitilist korrektsust