Pilt: Piqsels

Ühendkuningriigi üks kaalukamaid päevalehti The Telegraph nõuab Covidi aja terviseministri Matt Hancocki karistamist tolle tahtliku väärkäitumise eest Covidi režiimi kehtestamisel. 

Telegraphi nõudmise kirjutas kokku toimetuse juhtivajakirjanik Allison Pearson. Tema sõnul oli Ühendkuningriigi konservatiivide valitsuse ja tsiviilteenistuse käitumine koroonarežiimi kehtestamisel umbes sama erapooletu ning õiglane kui seda oleks Talibani komandöri suhtumine tüdrukute raamatuklubisse.  

Ühendkuningriigis kestab hetkel üks käesoleva sajandi suuremaid poliitilisi skandaale, mis sai alguse Hancocki ministriaja WhatsAppi suhtlusrakenduse sõnumite avalikustamisest. Neis sõnumites paljastub nii ametnike kui poliitikute äärmine julmus ja hoolimatus lihtsate inimeste, eriti laste, vastu. 

Pearson nimetab Hancocki ja tema meeskonda kuritegelikuks vandeseltslaste jõuguks (cabal). Ta paneb äärmiselt pahaks, et poliitilise nomenklatuuri seas pole peale peaministri Rishi Sunaki noomituse teinud keegi isegi piuksu teemal, et endine terviseminister peaks selliste kuritegude eest vastutama. Selles vallas valitseb kõrvulukustav vaikus. 

Ajakirjaniku sõnul valetas terviseminister Hancock koroona ajal valimatult, ta hirmutas nende valedega asjatult inimesi ja tegi seda otsese sooviga koondada enda kätte võimalikult palju ainuvõimu.

Kui poliitikute poolt hetkel märke ei paista, et Hancockiga midagi juhtuks, siis kohtuasju tema vastu valmistavad ette hooldekodude endiste ja praeguste elanike omaksed. 

Twitteris on avatud kanal, kuhu omaksed ja sõbrad saavad lisada jõhkrate Covidi poliitikate süül elust lahkunud lähedaste pilte. Pearsoni sõnul "määrati need inimesed surma, et hullumeelsed Covidi-isandad saaksid "päästa elusid". Pole midagi, mis õigustaks selliseid inimsuse vastaseid kuritegusid."

Toimetas Karol Kallas