Öölaulupidu Tallinna lauluväljakul Eesti Vabariigi 90. sünniaasta puhul. Tõnis Mägi. Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

“Ma pean ennast Eesti patrioodiks, aga ma praegu ei tea, kas ma julgen seda kõva häälega öeldagi, äkki pannakse natside ja vihakõnelejatega ühte punti,” tunnistas Tõnis Mägi Eesti Ekspressile antud intervjuus.

“On juhtunud kohutav asi, et rahva arvamus ei lähe enam riigiisadele üldse korda. Kui mitmeid kordi oleme seda kogenud… Küll tahaks hüüda – ärge otsustage ilma, et te rahva arvamust küsite,” ütles armastatud laulja ja tõi näiteks Rail Balticu teema: “Seda ei tohi niimoodi ehitada, see rikub Eesti maa ära…”

“On vaja, et noorem põlvkond hakkaks sotti saama, mis ja kuidas tegelikult praegu toimub. Aga see justkui ei huvita enam mitte kedagi. Mis on juhtunud rahvaga, et enam ei avaldata koos meelt nagu näiteks fosforiidisõja ajal möödunud sajandil?” küsib Mägi.

Ja jätkab: “Kui ma möödunud nädalal koos Ivo Linnaga esinesin, siis paluti laulda “Koitu”. Ma polnud seda kaua esitanud, aga nüüd tundsin, et on aeg seda taas teha ja laulsin “Koidu” uuesti ära. Enam ei saa vait jääda!”

Loe lähemalt siit või siit.