Tõnis Mägi on üks kõige hinnatumaid muusikuid Eestis. Foto: Scanpix

Tuntud muusik Tõnis Mägi selgitas Maalehele antud intervjuus, et on kategooriliselt vastu kõige normaalse põlu alla panemisele ja ebanormaalseks kuulutamisele ning meie kultuurilise ja loodusliku keskkonna hävitamisele.

Mägi sõnul on isamaad südamest armastavatel inimestel praegu Eestis toimuvat raske välja kannatada, kuna järjepidevalt viiakse ellu ühiskonda lagundavat kultuurimarksistlikku programmi, mis näeb ette kõige normaalse põlu alla panemist ja kultuuriliste alusväärtuste pea peale pööramist.

"Kõikide piinatud vähemuste, anarhistide, immigrantide, seksuaalvähemuste taotlusi tuleb teatud piirideni soodustada. Kuni varasem ühiskonnamudel on muutunud ebakindlaks, et sellele suurem hoop anda. Enamuse jõu vähendamiseks tuleb vähendada põlisrahva rolli," tsiteeris Mägi pahemideoloog Herbert Marcuset ja toonitas, et just sellise ideoloogilise programmi teostamine leiab aset ka Eestis.

Mägi sõnul sai ta ühena Ilvest "presidendiks laulnuist" tõsiselt petta ning et sellel hetkel ei saanud ta koos teiste kultuuriinimestega veel aru, et direktiivid tulevad mujalt ja et meie iseotsustamise õigust enam pole.

"Meile on antud see maa, ja mitte selleks, et talle liiga teha. On antud kasutamiseks, see ei kuulu meile. Igavesest ajast igavesti." – Tõnis Mägi

Vastates küsimusele sellest, kas Eestis on riigimehelikkuse kriis, osutas armastatud muusik, et riigi ja rahva teenimise asemel on poliitikute seas võtnud maad rahaarmastus.

"Meile on antud see maa, ja mitte selleks, et talle liiga teha. On antud kasutamiseks, see ei kuulu meile. Igavesest ajast igavesti. Et me ei laastaks loodust, et ei tõmbaks joonlauaga raudteetrasse läbi soode ja rabade, läbi inimeste kodude," mõtiskles ta.

Mägi hinnangul ei taha poliitilisel areenil enam ükski erakond peale Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seista vabaduse ja iseseisvuse eest.

"See on nii. Kõik on nii vasakpoolele ära läinud, meil ja meie ümber. Siis ei ole midagi ka imestada, kui kaalukausside tasakaalustamiseks tuleb parempoolne seltskond. Seda, mismoodi see lõpeb, ei oska iial ette öelda. Selge on see, et mina olen sellel teisel kaalukausil," selgitas Mägi, väljendades ühtlasi muret selle pärast, millise maa me jätame oma lastele ja lastelastele.

Loe lähemalt Maalehest.

Tõnis Mägi: valus on näha, kuidas meie riigis pööratakse kõik pea peale

Tõnis Mägi: teen kõik, mis minu võimuses, et Rail Balticu läbisurumist ära hoida