Kristlasest pagar Jack Phillips on Colorado osariigi kodanikuõiguste komisjoni sihikul juba kuus aastat. Foto: Scanpix

Kongresmen Dough Lamborn nõuab USA justiitsministeeriumilt uurimist pagari Jack Phillipsi tagakiusamise suhtes Colorado kodanikuõiguste komisjoni poolt pärast kristlase varasemat võitu Ühendriikide ülemkohtus.

Mäletatavasti mõistis USA ülemkohus Phillipsi õigeks olukorras, kus too oma usuliste veendumuste tõttu keeldust valmistamast tellijatele torti "homopulma" tähistamiseks.

Seejärel asus transsooline aktivist-advokaat Autumn Scardina teda pommitama "transseksuaalsust" tähistava tordi tellimuse ja roppude soovidega, millest keeldumise järel asus pagarit ahistama juba mainitud komisjon.

Kongresmen Lamborn kirjutab justiitsminister Jeff Sessionsile muuhulgas:

"Mr Phillips ja teised loovtöötajad ei tohiks olla valitsuse sihtmärgiks seetõttu, et elavad kooskõlas oma sügavate tõekspidamistega, kuna mõne ameti direktorile või valitsusele lihtsalt ei meeldi need tõekspidamised."

Ta rõhutas: "Usuvabadus on ülimalt otsustav ja oluline vaba ühiskonna tagamiseks ning seda tuleb kaitsta."

Ta tuletas justiitsministrile ja kogu ministeeriumile adresseeritud kirjas meelde, et "Phillipsi pagaritöökoda teenindab kõiki ja igat klienti, aga ta jätab endale õiguse kasutada oma kunstilisi andeid nagu tema otsustab.

See samm komisjoni poolt on selgelt kallutatud katse karistada ja kätte maksta" ja tuleb tühistada.

"Tahame transtorti" ehk pagarit kimbutatakse jälle

Kristlasest pagar sai USA ülemkohtus "homotordi" kaasuses ülekaaluka võidu