Kaader lapsabielu vastu vändatud filmist. Foto: Scanpix

Vaatamata võimul olevate sotsiaaldemokraatide soovile võimaldada erandeid on Rootsi parlament hääletanud maha lapsabielude tunnustamise riigis.

Tulenevalt uuest dekreedist ei tohi Rootsis enam kehtida sisserännanute lapsabielud, mis on sõlmitud maades, kus sellist kommet aktsepteeritakse, kirjutab Breitbart viitega Aftonbladetile.

Ühtlasi on parlament esinenud üleskutsega tegeleda ka küsimusega polügaamsetest abieludest, milliseid Rootsis on teadaolevalt 150.

Otsusega lõpetada kõikide lapsabielude tunnustamine ei olnud siiski nõus kõik parlamendis esindatud erakonnad ning valitsevad sotsiaaldemokraadid taotlesid erandeid teatud erijuhtumitel.

Sotside sellise soovi peale väljendas Twitteris teiste hulgas nördimust liberaalist rahvaesindaja Robert Hannah, kes kirjutas: "Me nõuame lapsabielu täielikku keelustamist. On häbiväärne, et valitsus tahab lapsabielu jaoks erandid sisse jätta. Nad veavad tüdrukuid alt!"

Alates 2015. aastal lahvatanud rändekriisist on Rootsit raputanud mitmed markantsed lapsabielude juhtumid.

Näiteks lõpetati mullu veebruaris kriminaalasi tol ajal 26-aastase süürlase suhtes, kes abiellus vaid 13- või 14-aastase tütarlapsega, kelle ta vägistas. Juhtumi uurimine lõpetati, kuna kuritegu toimus Süürias ja mitte Rootsis.

Sügisel lubasid Rootsi võimud 14-aastasel rasedal varjupaigataotlejal kuude kaupa oma 25-aastase "abikaasa" juures elada – kuni tüdruk teatas politseile enda vägistamisest võõrustaja poolt.

Suurbritannia suures hädas sundabieludega