Ameerika Ühendriikide president Donald J. Trump eil pressikonverentsi andmas. Foto: Pablo Martinez Monsivais, AP/Scanpix

Oma eilsel pikemal pressikonverentsil selgitas USA president Donald J. Trump CNNi reporterile rahulikult ja põhjalikult, kuivõrd kahjulik on kõigi jaoks nende ebaausus ja heade asjade kujutamine halvana.

"Inimesed ei usu teid enam," rõhutas Trump. "CNNi puhul on lood minust üksteise järel "üksnes halvad, kuigi ma võitsin," tõi Trump näiteks.

Samal ajal ei saa Trumpi administratsioonis mitmed olulised inimesed tegeleda päristööga riigi ülesehitamiseks ja korrastamiseks – sealhulgas tervishoiu või maksureformidega –, sest peavad pidevalt tõrjuma tagasi valesüüdistusi ja kustutama üksteise järel tahtlikult süüdatud tulekahjusid.

Ning need tulekahjud on võltsid, kunstlikult tekitatud, toonitas Trump.

"Rahvas näeb, et see pole aus ega õiglane. Nad näevad teie kallutatust ja vihkamist. Inimesed on targad, nad saavad sellest aru," rõhutas president.

Sellega seoses tõi Trump esile, et normaalne läbisaamine Venemaaga oleks suurepärane, kuid homme kirjutatakse meedias, kui kohutav on see, mida Trump ütles – et "Venemaaga tuleks hästi läbi saada!"

Trump selgitas, et see pole ette teada, kas ta suhted Vladimir Putiniga kujunevad heaks või halvaks, aga võltsuudiste tootmine meedia poolt teeb suhtlemise igatahes palju raskemaks.

Ta ütles, et küllap arutleb ka Putin kogu seda asja jälgides, et Trumpil pole võimalik Venemaaga hästi läbi saada kogu selle surve tõttu, mida meedia talle avaldab oma libalugudega.

"Ja sellest on kahju," ütles Trump. "Sest hästi läbi saada oleks positiivne, mitte negatiivne asi."

Vaata pressikonverentsi tervikuna siit (uudises käsitletud lõik algab 48. minutil):