Läinud nädala reedel kell 6 hommikul saabusid USA presidendi Donald Trumpi sõbra ja endise kampaanianõuniku Roger Stone'i (66) ukse taha 17 sõidukiga 29 FBI agenti, keda ainsa uudiskanalina "juhtus" jäädvustama CNN.

Stone arreteeriti erivolitustega uurija Robert Muelleri "vene kokkumängu" saaga raames ning lasti selsamal reedel hiljem vabadusse 250 000 dollari suuruse kautsjoni vastu.

Ühtegi Trumpi kampaania ja Venemaa vahelisele koostööle viitavat süüdistust Stone'ile esitatud pole, küll aga on leitud väidetavaid lahknevusi tema varasemate ütluste ja teiste isikute tunnistuste vahel seoses WikiLeaksi kaudu avalikkuse ette tulnud detailidega Hillary Clintoni kampaania telgitagustest.

Mäletatavasti raputas üldsust Clintoni kampaaniajuhi Tony Podesta kirjavahetusest paljastunud okultistlik tegevus nagu "spirit cooking" ja pedofiilide koodsõnade kasutus.

Endine kohtunik ja praegune Fox Newsi saatejuht Jeanine Pirro kõrvutas Stone'i arreteerimist "gestaapo" tegevusega ja ta tõi esile, et kodus olid reidi ajal vaid Stone ja tema abikaasa. Kuna abikaasa on kurt, ei pruukinuks too saada aru korraldustest, viitas Pirro potentsiaalselt ohtlikule olukorrale.

Paljud, nende hulgas ka president Trump, on väljendanud imestust selle üle, et CNN sattus oma kaameratega varahommikuses Floridas Stone'i kodu juurde just arreteerimise hetkel.

CNNis krimiuudiste eest vastutav David Shortell on selgitanud seda "ajakirjaniku instinktiga", olles täheldanud eelmisel päeval Washingtonis "ebatavaliselt" elavat tegevust Muelleri tiimi ridades.

Shortelli sõnutsi "oli muidki märke, et võibolla" oli midagi käimas, ning sestap tuldigi koidu eel kaameratega kohale.

Ja "me olime ainsatena seal ja, ennäe, FBI agendid tulid[ki] teda arreteerima," sõnas Shortell.

"Selle asja nimi on ajakirjandus."

Toimetas Urho Meister