Eile senatis trollijuttu puhunud Mark Warnerile (paremal) on midagi kõrva sosistamas kolleeg Dianne Feinstein. Foto: Scanpix

USA senati luurekomisjoni juhtiv demokraat Mark Warner on vihjanud, et Venemaa kasutas "kahevahel" olevate osariikide valijate mõjutamiseks äsjastel presidendivalimistel tervet trollide armeed, kes jänkisid libauudistega pommitasid.

"Me teame häkkimisest ja selektiivsetest leketest," vahendab Warnerit ZeroHedge. "Aga tõeliselt murelikuks teeb mind, endist tehnovenda (ingl. k. former tech guy), see, et vähemalt mõnede raportite järgi … oli enam kui tuhat internetitrolli, kes töötasid Venemaal asuvas hoones, sisuliselt võttes üle terve rea arvuteid … mis võisid siis genereerida uudiseid teatud piirkondadele."

Seetõttu hakkab senaator koos komisjoniga uurima, kas "konkreetsed piirkonnad Wisconsinis, Michiganis ja Pennsylvanias" võisid seetõttu kuulda libauudiseid nagu "[Hillary] Clinton on haige" või et "Clinton võtab raha sellelt ja tollelt".

Ülaltoodut silmas pidades pidas senaator uurimist alustades vajalikuks rõhutada, et venelased ei ole USA presidendivalimisi mitte lihtsalt häkkinud, vaid need suisa kaaperdanud.

Värske Postimehe uudise valguses võivad Vene trollid olla pealetungil ka Prantsusmaal.

Kuula Warneri kõnet ja TruNewsi analüüsi siit.

Vaata ka Warnerit oma teksti ette lugemas ja rõhutamas, et see, mida ta räägib, ei ole fake news: