Briti tudengid kõigutavad Platoni staatust. Foto: Bigstockphoto.com

Maineka Londoni ülikooli School of Oriental and African Studies tudengid nõuavad Platoni, Kanti ja Descartes'i sisulist eemaldamist filosoofia õppekavast, sest nood on valged.

Tudengite esinduse sõnutsi tuleks "suurem osa filosoofe meie kursuste tarvis" valida Aafrikast ja Aasiast, vahendab The Telegraph.

Tudengite teatel on tegemist laiema kampaaniaga, mille eesmärk on õppeasutus "dekoloniseerida" ning "tegeleda kolonialismi struktuurse ja epistemoloogilise pärandiga."

Samal ajal on Briti haridusjuhid ülikoole hoiatanud, et neil tuleb hakata arvestama "habraste" tudengite nõudmistega, ükskõik kui põhjendamatud need ka ei juhtu olema.

Nimelt on valitsus võtnud nõuks seada tudengite rahulolu uue reitingusüsteemi keskseks kriteeriumiks.

Nagu ütles filosoof söör Roger Scruton, kõnelevad tudengite nõudmised "ignorantsusest."

"Ei saa [ju] visata kõrvale tervet intellektuaalsete pingutuste valdkonda ilma seda uurimata. Ja ilmselgelt ei ole nad uurinud, mida nad valge filosoofia all silmas peavad," ütles ta.

"Kui nad leiavad, et Kanti "Puhta mõistuse kriitika" kerkis esile kolonialismi kontekstist, siis seda tahaksin ma küll kuulda."

Buckinghami ülikooli aserektor söör Anthony Seldon lisas: "Valitseb tõeline oht, et poliitiline korrektsus väljub kontrolli alt. Meil tuleb mõista maailma sellisena, nagu ta oli, ning mitte kirjutada ajalugu ümber lähtuvalt sellest, nagu ta mõnede arvates pidanuks olema."