Clint Eastwoodi vahakuju Madame Tussauds' muuseumi Hollywoodi osakonnas. Tütre sõnutsi ei ole näitlejal Twitteri kontot. Foto: s_bukley, bigstockphoto.com

Oma kampaanias hoiatas USA presidendiks pürginud Hillary Clinton oma fänne nähtuse eest nimega "alternatiivne parempoolsus" (ingl. k. alternative right ehk alt-right), mis muuhulgas ka Twitteri vahendusel vastaskandidaadi Donald Trumpi taha koondus.

Nagu kirjutab The Daily Caller, on Twitter hakanud täpselt nädal pärast Trumpi võitu alternatiivse parempoolsuse tiibu kärpima. Eesti meediaportaalidest on teemat käsitlenud Uued Uudised.

Esimeste ja tuntumate nimedena kaotas oma konto alternatiivselt parempoolse mõttekoja National Policy Institute president ja direktor Richard Spencer.

Spencer nimetas seda "korporatiivseks stalinismiks" ja väljendas veendumust, et Twitter "on ilmselgelt hirmunud. Nad põruvad!"

Lisaks Spenceri isiklikule kontole kustutati ka tema mõttekojaga seonduvaid ametlikke kontosid.

Mitmed Twitteri kasutajad juhtisid tähelepanu sellele, et kontode kustutamise laine võis tuleneda keskkonnas kasutusele võetud võimalustest välistada "vihkamist rassi, religiooni, sugupoole või orientatsiooni vastu."

Twitterist on kõrvaldatud ka konservatiivse uudisagentuuri Breitbart vanemtoimetaja Milo Yiannopoulos, kes on tõsi küll vastuoluline isiksus ja "orientatsioonilt" homoseksuaal.

Samal ajal lubas Twitter nädalavahetusel pikalt "trendida" tülgastaval säutsul "Rape Melania" (eesti. k. vägistage Melania [Trump]). Ka "tapke Trump" oli igati vastuvõetav

Nagu näis, kustutati Trumpi valimisvõidu üle rõõmustamise tõttu ka legendaarse näitleja ja filmilooja Clint Eastwoodi konto Twitteris.

Eakas Eastwood oleks justkui väljendanud veendumust, et Ameerikat ootavad ees suurepärased aastad.

"Thank you America, I don't have long left to live but now I know the last few years will be great, I can't thank you enough #PresidentTrump," säutsus @EastwoodUSA vaid paar tundi pärast valimistulemuste selgumist.

Twitter seda säutsu seedida ei suutnud ning konto keerati kinni üsna varsti. Järgnesid pikad öised tunnid, mille jooksul kasutajad tsensorikääride pärast pahameelt väljendasid.

Näitleja tütar Morgan Eastwood selgitas siiski avalikkusele, et ta isa ei saanud seda sõnumit kuidagi kirjutada.

"STOP POSING AS MY DAD EVERYONE KNOWS HE WOULD NOT KNOW HOW TO USE SOCIAL MEDIA," hüüdis tütar Twitteris. (LÕPETAGE MU ISANA ESINEMINE KÕIK TEAVAD ET TA EI TEAKS, KUIDAS SOTSIAALMEEDIAT KASUTADA).