Pilt: Stable Diffusion AI

Twitter lubas suurtel Covidi vastu süstitavaid aineid tootvatel ettevõtetel levitada konkurente ja inimeste head tahet halvustavat väärteavet.

Esmaspäeval 16. jaanuaril uuriva ajakirjaniku Lee Fangi poolt avaldatud paljastused näitavad, kuidas Twitter pani suurte ravimitootjate kasuks tööle oma tsensuurimasina, et väiksemad ravimitootjad ei saaks oma toodetega rikkuda näiteks Pfizer/BioNTechi ja Moderna süstiäri.

Sealhulgas tsenseeriti aktiviste, kes nõudsid vaesematele riikidele odavaid, intellektuaalse omandi kaitseta Covidi-ravimeid ja süstitavaid aineid.

"Suured ravimitootjad nägid [Covidi] kriisi võimalusena teenida seninägematuid kasumeid. Ravimiettevõtted käivitasid hiiglasliku mahuga lobitegevuse, mille eesmärgiks oli lämmatada iga püüe, millega üritati uusi Covidi vastu mõeldud aineid ja ravimeid patendikaitsest ilma jätta," kirjutab Fang.

Osa lobistrateegiast oli Twitteri tsensuur. Näiteks Pfizeri jaoks Covidi süstiaine arendaja BioNTech palus sotsiaalmeediaplatvormil konkreetselt tsenseerida postitusi, mis nõudsid odavaid süstiaineid.

Lisaks sisu leviku piiramisele, mis kujutas ohtu suurte ravimiettevõtete Covidi ainete ärile, levitasid lobistid Twitteris ka väiteid, mis võimendasid suurte ravimitööstuste toodete intellektuaalomandist loobumise väidetavaid kahjusid. Twitter ei teinud sellise väärteabe piiramiseks mitte midagi, ehk tsenseeriti ainult suurte ravimitööstuste kriitikuid.

Suurte ravimiettevõtete sõda oma kasumite eest kirjeldab ka Objektiivis avaldatud Bill Gatesi ja tema äripartnerite tegevuse kirjeldus Covidi ajal. Juba 2020. aasta jaanuaris otsustas pisike seltskond rikkureid, et Covidi vastu aitab ainult innovatsioon ja süstimine uute ainetega, mitte olemasolevad ravimid, nagu hüdroksüklorokviin ning ivermektiin. Nimetatud rikkurite seltskond ostis ära nii Maailma Terviseorganisatsiooni kui suurte lääneriikide valitsused.

Toimetas Karol Kallas