Twitter tembeldab üha enam ideoloogiliselt ebasoovitavaid sõnumeid vihkamiseks. Foto: Gustavo Frazao/Bigstockphoto.com

Sotsiaalmeediahiid Twitter on asunud blokeerima sõnumeid, mille kohaselt on abielu ühe mehe ja ühe naise vaheline liit, kuna sellised sõnumid kujutavat endast vihkamist, vahendab LifeSiteNews.com.

Hiljuti blokeeris Twitter endise pastori Craig Stellpflugi uue raamatu “Üks mees üks naine: Jumala nägemus abielust” reklaami, kuna see olevat vastuolus populaarse sotsiaalmeediaportaali reklaamipoliitikaga, kujutades endast vihkamist.

Stellpflug ütles väljaandele The Christian Post, et “nad [Twitter] võtsid algselt mu raamatu promotsiooni vastu, samuti raha, mille ma selle eest tasusin. Siis sain ma aga e-kirja, milles anti teada, et minu postitus, mida soovisin promotsiooni kaudu esile tõsta, ei ole siiski vastuvõetav, kuna see kujutab endast vihkamist.”

Autori sõnul ei ole tema raamatul aga vihkamisega mingit pistmist.

“Raamat kätkeb endas selgitust abielu tähendusest, lähtudes konservatiivsest kristlikust arusaamast. Kas see teeb raamatust vihkamise? Kas oleme jõudnud meie riigis [USA-s] olukorda, kus minu sõna- ja veendumustevabadus tambitakse maha, kuna ma tõstan esile kristlikke veendumusi? Kui otsida tegelikku vihkamist, siis see on suunatud väikese võimuka seltskonna poolt ühiskonna enamuse vastu, et kehtestada liberaalset ideoloogilist programmi,” toonitas ta.

Ka mitmed teised konservatiivsed autorid ja aktivistid on kurtnud, et Twitter rakendab üha ulatuslikumat tsensuuri, blokeerides ideoloogiliselt vastumeelseid postitusi.

Näiteks abordivastase organisatsiooni Live Action juht Lila Rose ütles hiljutises intervjuus, et Twitter on blokeerinud isegi postitused, mis lihtsalt sisaldavad ultraheliaparaadiga tehtud pilti sündimata lapsest, samuti postitusi, kus on toodud esile fakte maailma suurima aborditöösturi Planned Parenthoodi seaduserikkumiste kohta.

“Twitteri nõudmiste kohaselt peaks Live Action oma postituste reklaamimise võimaluse saamiseks kogu oma veebilehe totaalselt ümber tegema ja suure osa lehe fundamentaalse tähtsusega sisust kustutama. Veelgi enam, Twitter keeldub aktsepteerimast positusi, milles on esitatud üleskutse Planned Parenthoodi riikliku rahastamise lõpetamiseks ja selle organisatsiooni kriminaalse tegevuse uurimiseks, samuti ei võeta vastu postitusi, milles on ultrahelipiltidel esile toodud inimelu reaalsus enne sündi.”

Sarnastest kogemustest on paljude teiste seas rääkinud ka organisatsiooni Susan B. Anthony List juht Marjorie Dannenfelser. Varem sel aastal postitas ta Twitterisse pildi ema Teresast, mille juurde oli lisatud tema tsitaat: “Abort on sügavalt naiste-vastane nähtus. Kolm neljandikku abordi ohvritest on naised: pooled beebidest ja kõik aborti teinud emad.”

Twitter teatas aga Dannenfelserile, et selline postitus rikub reegleid ega ole seetõttu vastuvõetav.


Twitter vaigistab “vihasäutsujaid”