Matt Hancock Foto: Scanpix

Ühendkuningriigi Covidi aja terviseministri Matt Hancocki sõnul on konservatiivne põhimõte, mille kohaselt on "normatiivne" perekond tsivilisatsiooni vundament, "nii solvav ja nii väär".

Hancock oli ühe maailma türanlikuma Covidi sulgemiste režiimi autor, mida ta ise korduvalt rikkus. Põhjuseks, miks konservatiivid ei peaks loomulikku perekonda toetama, tõi tooride tipppoliitik kuningas Charles III, vahendab Telegraph

Endine minister ründas loomulikku perekonda 15.–17. maini Londonis toimunud NatCon UK konverentsil parlamendisaadiku Miriam Catesi sõnavõtu peale, milles viimane kutsus üles lastega perekondi riigi poolt toetama.

Hancock teatas: 

"Ma ei taha sellest enam midagi kuulda… See [loomulik perekond] on nii solvav ja nii väär. Ma mõtlen, et üritage seda kuningale rääkida! Tema perekond ei ole normatiivne ja ta on absoluutselt tugev vundament ühiskonnale.

… Ja ärge üritage mulle väita midagi muud, sest [traditsioonilise perekonna toetamine] on konservatiivses parteis täiesti kusagile äärealadele jääv arvamus."

Progressiusu vaadete omaksvõtmine on tema sõnul konservatiividele vajalik, kuna ainult niiviisi on võimalik valimisi võita. Kolmapäeval (17.05) progressistliku mõttekoja Bright Blue kõnekoosolekul väitis ta: 

"Meil on vaja usutavaid poliitikaid, kes tegeleksid teemadega, millest hoolivad noored… Mina arvan, et need meie [konservatiivide] seast, kes usuvad konservatiiv-progressistlikusse maailmanägemusse, peavad kindlameelselt asutma vastu konservatiivsetele corbinistidele [viide vasakäärmuslasest endisele UK sotsialistide partei juhile Jeremy Corbynile], kes tahavad ainult inimesed tülli ajada.

Ma kutsun neid konservatiivseteks corbinistideks, sest olemuselt tegemist sarnaste isikutega. Progressi poliitikale keskendumise asemel jutlustavad nad teatud liiki tühistamiskultuuri ja väärvooruslikkuse kuvamist, mida nad väidetavalt pahempoolsete juures jälestavad."

Osutatud konservatiivide konverentsil esines teinegi tooride parlamendisaadik Danny Kruger, kes rääkis oma kõnes:

"Normatiivne perekond, mida hoiab koos abielu, ema ja isa, kes hoiavad oma laste, enda vanemate ning iseenda nimel kokku, ainult selline on turvalise ja eduka ühiskonna vundament.

Abielu ei ole olemas ainult teie pärast. See ei ole ainult eraisikute kokkulepe. See on ühiskondlik tegu, mille te ette võtate, et elada kellegi teise ja laiema ühiskonna nimel. Ühiskond peaks seda tunnistama ja sellist ettevõtmist toetama." 

Ettearvatult põhjustas Krugeri sõnavõtt mitteloomulikku kooselu elavate inimeste ja tähestikurahva aktivistide seas vihapurske.

Parlamendisaadiku sõnul tuleb valitsusel teha otsuseid. Hetkel soodustab Ühendkuningriigi valitsus perekondade lõhkumist, mitte nende tasakaaluolekut.

Ühendkuningriigi toorist peaminister Rishi Sunak teatas kiirkorras, et tema ei toeta mitte kõige vähemalgi määral Krugeri seisukohti.

Toimetas Karol Kallas