Professor Ülo Vooglaiu arvates tuleks Objektiivi osatähtsust Eesti ühiskonnas kordades suureneda, sest siis kahaneb tõenäosus, et võiks sündida midagi niisugust, mida keegi ei oska ette näha. 

Portaalile Objektiiv hinnangu andmiseks ei piisa sellest, et käsitleda portaali ennast. Ma arvan, et hinnangu andmiseks peab käsitlema meie ühiskonda – seda ühiskonda, milles me elame ja mis peaks olema kodanike ühiskond.

Kodanike ühiskonnas peab igal kodanikul olema võimalus olla haritud, informeeritud ja kogenud selleks, et ühiskonna- ja kultuurielust osa võtta. Kui seda võimalust ei ole, siis muutuvad kõik põhiseaduslikud õigused aga nendega kaasas käivad kohustused ja vastutus fiktiivseks. Vallandub ühiskonna võõrandumise mehhanism.

Objektiivi kampaania vabebanner2

Sel juhul on ainult aja küsimus, millal kaasneb häving. Seda ei tohi ju juhtuda! Me peame küllalt hästi ette nägema, millest sõltub inimeste käitumine ühiskonnas kui kodanike käitumine kodanike ühiskonnas.

Portaal Objektiiv on minu arusaamist mööda etendanud üllatavalt võimast osa selles, et inimesed saaksid näha, mis on hästi ja mis on kehvasti ja miks on nii või teisiti.

Portaali Objektiiv osa Eesti ühiskonnas võiks kordades suureneda ja tema tähtsust liiga suureks ei ole võimalik kujundada. Mida rohkem, seda uhkem!

Seda väiksem on tõenäosus, et juhtub midagi niisugust, mida keegi ei oska ette näha.

Ülo Vooglaid

professor