Aeg oleks tõsiselt arutada, mis asi see erakond üldse on ning millistel eeldustel saaks erakonnad etendada niisugust osa, mida on meie riigile ja rahvale vaja, mitte osa, mis takistab arengut, leiab emeriitprofessor Ülo Vooglaid.

“Valimised on läbi ning propagandat ei ole ju tarvis enam teha. Tarvis oleks mõelda sellele, kuidas luua eeldusi Eesti arenguks. Olen mõelnud, et kired on nüüd ehk vaibunud ja läheb lahti konstruktiivne tegevus. Paraku näitas saates “Esimene stuudio” nähtu ühetähenduslikult vastupidist,” ütles Vooglaid.

“Vaen, tibedus, jõhkrus hoolimatus, lisaks kahtlustamine ja õelutsemine ei ole mõistlikud teejuhid. Jäin seda nähes lausa kurvaks. Kusagil peab olema siiski arusaamine ka sellest, et  erakondade juhid ei teeni vaid iseennast ja oma erakondi, vaid et teenida tuleks ikkagi Eestit kui riiki ja eesti rahvast,” rääkis ta ja lisas, et arusaam rahvast kui kõrgeima riigivõimu kandjast ei tähenda seda, nagu peaks rahvas erakondi teenima.

“Erakonnad peaksid rahvast teenima. Aga paraku on kõik see sassi läinud. Siiski usun, et neist lihtsatest asjadest arusaamiseks on kõigil piisavalt mõistust.”

Vooglaid loodab, et erakonnad võtavad kätte ja hakkavad oma olemasolu mõtestama.

“Muidugi peaks ükskord ka tõsiselt arutama, mis asi see erakond üldse on ning kas erakonnad toetavad Eesti arengut või takistavad seda. Ühtlasi tuleks selgeks mõelda, millistel eeldustel saaks erakonnad etendada sellist osa, mida on meie riigile ja rahvale vaja, mitte sellist osa, mis takistab arengut.”

Toimetas Varro Vooglaid