Emeriitprofessor, ühiskonnateadlane ja endine poliitik Ülo Vooglaid jagas Objektiiviga oma mõtteid seonduvalt parteipoliitikaga, rõhutades et selles ei tohi näha poliitika ainumõeldavat vormi.

Pikemas mõtiskluses peatus Vooglaid esmalt küsimusel sellest, miks on Eestis kujunenud olukord, kus poliitikute vastu puudub austus ning kus paljud poliitikud omakorda kulutavad suure kui mitte suurema osa energiast mitte ühiskonna argenuks eelduste loomiseks, vaid parteiliseks kisklemiseks.

Muu hulgas oma kogemustele tuginedes selgitas ta avalikku saladust, et parteipoliitika reaalsus ei ole kooskõlas põhiseaduses ja seadustes sätestatud põhimõtetega. “Põhimõtteliselt on riigikogu saadikud oma otsustes vabad, aga tegelikult muidugi ei ole,” osutas pikka aega parteipoliitikas osalenud Vooglaid, märkides ühtlasi, et tegelikult on riigikogu liikme roll ühiskonnas tohutult tähtis, kujutades endast rahvusliku eliidi tegevusala.

Hiljuti raamatu “Elanikust kodanikuks” avaldanud Vooglaiu sõnul ei ole parteipoliitika ainumõeldav poliitilise elu korraldamise vorm ning seda ei tohiks mingil juhul sellena käsitleda.

Millised mõtted täpsemalt mõtisklusest kõlama jäid, seda kuula videost.

Toimetas Varro Vooglaid