Pagulaspangakaart. Foto: Twitter

Ungari valitsuskoalitsiooni erakonnad Fidesz ja kristlikud demokraadid (KDNP) on palunud Euroopa Komisjonil vastata mõnedele küsimustele seoses migrantidele väljastatud ettemakstud pangakaartidega.

Euroopa Komisjonil palutakse selgitada kaartide päritolu ja nendele kantud summade suurust, ning selgitada, miks skeemi salajas hoiti, vahendab Voice of Europe.

Nagu selgitas koalitsiooni kõneisik István Hollik, on kõnelauseid pangakaarte kasutatud “taasaktiveeritud Balkani migratsioonimarsruudil.”

Fidesz ja KDNP ootavad informatsiooni organite või organisatsioonide kohta, mis finantseerivad kümneid tuhandeid migrante nende teekonnal Euroopa lõunapiiride suunas, ütles Hollik.

Mäletatavasti ootab Austria siseministeeriumi ametniku andmetel Bosnias Horvaatia kaudu jõukamatesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse tungimise võimalust vähemalt 20 000 relvastatud noort meest.

Ametniku teatel on enamikel noormeestest ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti (UNHRC) ja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Lastefondi (UNISEF) poolt ettemakstud krediitkaardid.

Juba 2016. aastal teatas MasterCard, et on väljastanud ettemakstud pangakaardid “tagamaks pagulastele liikuvuse, paindlikkuse ja väärikuse.” Oma mulluses pressiteates kirjutas MasterCard koostööst George Sorosega, kes oli eraldanud migrantide tarbeks kuni 500 miljonit dollarit.

Toimetas Urho Meister

Austria ametnik: Euroopa Liitu valmistub tungima 20 000 noaga relvastatud rändajat