Raha välja võtmas. Foto: eZeePics Studio/Bigstockphoto.com

Ungari valitsuskoalitsioon ootab ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti (UNHRC) käest vastust migrantidele jagatud ettemakstud pangakaartide kohta ning tahab teada, kui paljude teekonna Euroopasse ÜRO kinni on maksnud.

Ühtlasi soovivad erakonnad Fidesz ja kristlikud demokraadid (KDNP) selgust, mitut liiki pangakaarte UNHRC rahastanud ja ringlusse lasknud on, kirjutab The Hungary Journal.

ÜRO käest päritakse samuti aru, millise summa organisatsioon kaartide kaudu välja on maksnud ning kui palju sai iga migrant.

Nagu nentis koalitsiooni kõneisik István Hollik, on sama küsimus juba esitatud Euroopa Komisjoni presidendile ja Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjonile (LIBE), kuid vastust pole veel laekunud.

Holliku sõnutsi soovib koalitsioon "samuti teada, mida arvab ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Amet võimalusest, et kaartide kaudu välja jagatud raha võib kasutada inimkaubanduseks ja terrorismi finantseerimiseks."

Ta juhtis tähelepanu sellele, et samal ajal on ÜRO valmistamas ette nn rändelepet eesmärgiga teha migratsioonist fundamentaalne inimõigus – seisukoht, mille "Fidesz, Kristlikud Demokraadid ja Ungari valitsus resoluutselt hülgavad."

Toimetas Urho Meister

Ungari nõuab infot ÜRO-Sorose pangakaartide kohta