Briti kunstniku Banksy skulptuur "Unistuslootsik" annetusena kaupluses "Vali armastus" eesmärgiga koguda enampakkumisega raha pagulaste toetamiseks. Foto: Scanpix

Ungari valitsuse kõneisiku Zoltán Kovácsi sõnutsi näitavad Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) ja Euroopa Liidu algatused ja initsiatiivid, et neil "on illegaalse migratsiooni legaliseerimisega tõsi taga, vastupidiselt rahva tahtele."

"Nüüd on see must valgel kirjas: Euroopa Liit ja Ühinenud Rahvaste Organisatsioon on asunud toetama globaalset liikumist, mis propageerib immigratsiooni, mis näeb seda kui head ja vajalikku lahendust Euroopa Liidu kurva demograafilise kursi korrigeerimiseks," kirjutas Kovács pärast rändeleppe heakskiitmist ÜRO peaassambleel ning edasiliikumist "humanitaarviisade" algatusega Euroopa Parlamendis.

"ÜRO migratsioonipakt on Euroopa kodanike reetmine, ega esinda nende huve," ütles Kovács, kelle kinnitusel on kõnealune dokument ehitatud eeldusele, et "migratsioon on üks fundamentaalseid inimõigusi."

Euroopa humanitaarviisa eelnõu jõuab Euroopa Parlamenti arutlusele tuleva aasta 31. märtsiks. Viisa annaks võimaluse saabuda Euroopa Liitu ainsa ja ühese eesmärgiga taotleda rahvusvahelist kaitset.

Toimetas Urho Meister