USA abordihiidu Planned Parenthood toetavad tudengid mõnitasid ja rüvetasid Texase Ülikooli linnakusse abordiohvrite mälestamiseks rajatud “süütute kalmistut” ning väljendasid uhkust oma sündimata lapse tapmise üle, vahendab The Daily Wire.

USA elupooldav õpilasorganisatsioon Students For Life rajas 9. aprillil San Antonio Texase Ülikooli linnakusse “süütute kalmistu“, et mälestada abordi tagajärjel hukkunud sündimata lapsi.

Peagi ilmusid aga kohale ka USA abordihiidu Planned Parenthood toetavad protestijad, kes hakkasid seda mälestusmärki vulgaarselt mõnitama.

“Ma tegin abordi!” karjus üks Planned Parenthood’i plakatiga meeleavaldaja juubelduste saatel roosadest ristidest moodustatud kalmistule marssides. “Vaata, siin on minu oma,” ütles ta seejärel ühele roosale ristile osutades.

“Ma olen lihtsalt nii litsakas… ma jäin rasedaks ning pidin aborti tegema,” jätkas ta plakatit lehvitades, millele oli kirjutatud “Ma seisan koos Planned Parenthoodiga”.

“Ma armastan seksi ja loodete abortimist… see on minu suurim seksuaalne kiiks”, karjus üks teine Planned Parenthoodi toetav protestija naerulsui.

Kui oma sündimata lapse tapmisega kiidelnud meeleavaldajalt küsiti, et kas ta on selle üle uhke, kinnitas ta, et on selle üle isegi äärmiselt uhke, koguni “super uhke” ning et ta teostab oma õigust valida.

“Ma armastan abordi toetamist,” võttis teine meeleavaldaja järje üle. “Mu emakas armastab abordi toetamist,” sekundeeris omakorda eelnev.

Seejärel otsustati juba ühise skandeerimise kasuks:

Kui mina ütlen “Planned”, ütled sina “Parenthood” — “Planned Parenthood, Planned Parenthood!”

Kui mina ütlen “aborditud”, ütled sina “looted” — “Aborditud looted, aborditud looted!”

Pärast lapsetapu toetuseks skandeerimist pöördus kõige häälekam abordiaktivist mälestusürituse korraldanud elupooldavate naiste poole, väljendades kahetsust, et nad on otsustanud “patriarhaadi süsteemile alistuda”: “Teie emad reetsid teid!”

“Mis oleks, kui me suudleks loodete kalmistul,” pakkus üleüldise naerukihina saatel välja meeleavaldaja, kelle suurimaks seksuaalseks kiiksuks on sündimata laste tapmine.

“Kuulatu, hei-hei, mis on see hääl, kõigil loodetel muld on pääl,” lasi taaskord kõige valjem  Planned Parenthoodi kisakooritüdruk laulujorul kõlada.

Abordiohvrite mälestusaktsiooni korraldanud organisatsiooni Students for Life kohaliku koordinaatori Sarah Zarr’i sõnul ilmusid protestijad välja koheselt, kui väikestest roosadest ristidest moodustatud sümboolne kalmistu oli üles seatud.

“Mõned nendest tulid meiega rääkima, kuid ei olnud nõus dialoogi astuma, vaid soovisid meile lihtsalt oma seisukohti karjuda. Üks tüdruk ütles mulle, et ma kasutan oma valget privileegi ning et ma ei tohi siin sellel teemal rääkida, kuna see puudutab mustanahalisi naisi,” jagas Zarr oma muljeid.

Korraldajad olid üles seadnud ka laua elupooldava kirjandusega, kuid üks meessoost meeleavaldaja haaras sealt kolm virna raamatuid kaasa ning pistis nendega plehku. Kui üks abordivastane tudeng talle järele jooksis, et materjale tagasi saada, viskas ta need lihtsalt rentslisse.

Pole esimene selline juhtum

Märtsis rüvetati organisatsiooni Students for Life poolt Michigani Ülikooli juurde rajatud  samasugust süütute abordiohvrite mälestamise kalmistut.

Abordivastase organisatsiooni poolt jäädvustatud videos on näha, kuidas üks mustanahaline noormees kalmistul vandaalitseb ning kuidas üks lillade juustega ja suurte päikeseprillide taha peituv naissoost abordiaktivist roosasid riste omavoliliselt kilekotti topib.

“Mis põhjusel te seda teete?” küsis temalt organisatsiooni kohalik koordinaator Kaylena Wiederhold.

“Sest me ei nõustu sellega,” vastas talle naissoost abordiõiguslane.

“Okei, kuid see ei ole teie vara,” selgitas Wiederhold.

“Sest me teame, et rääkimisest pole kasu,” jätkas vandaal.

“Kust sa tead, et sellest pole kasu?” küsis Wiederhold.

“Sest ma olen sellest inimestega juba 28 aastat rääkinud,” põhjendas abordiaktivist.

Kui talle selgitati korraldajate ja politseinike poolt, et tegemist on organisatsiooni varaga ning et neil on kalmistu üles seadmiseks luba, siis oli ta viimaks sunnitud ristid korraldajatele tagastama.

“Me lihtsalt koristasime seda rämpsu ülikoolilinnakult, kuid siis me saime aru, et ilmselt on tegemist kellegi varaga,” selgitas vandaal politseile. “Ning ma eeldan, et te käsite meil need siia jätta?”

“Õige. Neil on selleks luba olemas, nagu ta teile selgitas,” vastas politseinik.

Seepeale raputas abordiaktivist ristid lihtsalt kotist välja murule hunnikusse ning lahkus.

Toimetas Martin Vaher