Pilt: Piqsels

Ameerika Ühendriikides on suurem osa koos Covid-19 või selle tõttu lahkunud inimestest süstitud vähemalt esimese "rasket haigestumist ja surma" ära hoidva vaktsiinikuuriga.

Vabaühendus Kaiser Family Foundation korraldas Haiguste tõrje ja kontrolli keskuste (CDC) andmete baasil Washington Posti terviseuudiste heaks uuringu, millest selgus, et augustis oli viiskümmend kaheksa protsenti koroonviiruse- ja koroonaviirusega surmadest vähemalt vaktsineeritud ja paljud tõhustatud.

Tegemist on "häiriva nähtusega", mis on ilmsiks tulnud käesoleva aasta jooksul. Ameerika Ühendriikides on "täielikult" vaktsineeeritud ligi 69 protsenti ja vähemalt ühe süsti on saanud üle 80 protsendi inimestest. Koos suurema vaktsineerituse määraga on levinud uued tüved ja järjest on suurenenud vaktsineeritud inimeste koroonasurmade arv. 

2021. aasta septembris moodustasid Ameerika Ühendriikides vaktsineeritud inimesed Covid-19 surmadest 23 protsenti. Käesoleva aasta jaanuaris ja veebruaris tõusis see 42 protsendini.   

Kaiser Family Foundationi asepresident Cynthia Coxi sõnul "me ei saa enam väita, et tegemist oleks vaktsineerimata inimeste pandeemiaga".

Ametlik Covid-19 vaktsineerimise narratiiv väidab, et vaktsiinid kaitsevad küll haiguse vastu, kuid paraku vaktsiinide tõhusus mõne kuuga hääbub, mille tõttu tuleb enda vaktsineeritust uute doosidega võimendada.

Teiselt poolt on teadusuuringud läbivalt näidanud, et lekkivad vaktsiinid tekitavad järjest tõsisemaid viirusetüvesid. "Lekkivad" vaktsiinid on sellised, mis ei hoia ära ei haigestumist ega haiguse ülekandumist ja neid võib pidada nakkusidude "jõusaaliks". Vaktsiinide "lekkimist" nimetatakse samuti ADEks ehk vaktsiini(de) tekitatud antikehadest tingitud viiruse võimendumiseks (antibody dependent enhancement).

Alates juulis on USAs valitsevaks Covid-19 viirusetüveks Omikroni BA.5 alamharu.

22. novembril käivitas USA valitsus kuuenädalase kampaania, millega manipuleeritakse vanureid, rassivähemusi ja maapiirkondade elanikke, kes väidetavalt kannatavad raske haiguse käes kõige enam, laskma endale teha tõhustusdoose. 

Toimetas Karol Kallas