Joe Biden. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide kongressi rahanduskomisjon avaldas 27. septembril dokumendid, mis näitavad, et Joe Biden oli otseselt seotud oma poja Hunter Bideni korruptiivse äritegevusega.

Kongressi rahanduskomisjoni poolt avalikustatud dokumendid näitavad, kuidas Hunter Biden kauples üle maailma isa mõjuvõimuga ja müüs "ligipääsu Bideni kaubamärgile", ehk täpsemalt oma isale Joe Bidenile. Hunter Biden kirjeldas juurdepääsu oma isale kui "võtmeid minu perekonna ainsa aktiva/vara juurde" (the keys to my family's only asset)

Rahanduskomisjon avaldas väljavõtte Hunter Bideni 2017. aasta 6. juunil saadetud e-kirjast.

Täpsem kirja kaastekst pole selge, kuid üheselt on mõistetav, et Hunter Biden ei taha mitte kuidagi ühte "tühist jõhkardit" lasta oma perekonna ainsa vara – Joe Bideni/Bideni kaubamärgi – ligi.

Avalikkuses vaieldakse lisaks teemal, kas Hunter Biden müüs isa mõjuvõimu päriselt või ainult illusiooni sellest. Rahanduskomisjoni esimees Jason Smith arvab, et toimus tegelik mõjuvõimuga kauplemine:

Need dokumendid näitavad veelgi selgemat seost Joe Bideni, tema poliitilise ameti [asepresident] ja Hunter Bideni üleilmsete isa mõjuvõimuga kauplemise varjatud äri vahel, mille tulemusel teenis Bidenite perekond üle 20 miljoni dollari raha. Lisaks sellele, et asepresident Joe Biden käis oma poja äripartneritega koos õhtust söömas ja rääkis nendega telefoni teel, näitavad täna avalikustatud dokumendid, et Joe Bideni asepresidendi ametil oli väga oluline roll Bideni perekonna äriskeemides. 

Avalikustatud materjalid tõestavad mustri olemasolu, kuidas Hunter Biden asutas hulgaliselt kasumit teenivaid ettevõtteid, mille eesmärgiks oli varjata välisallikatest saadud vähemalt 20 miljoni ulatuses Bidenite pereliikmetele tehtud maksete jälgi. Üha suurem hulk kogunenud tõestusmaterjale seab küsimuse alla nii justiitsministeeriumi poolt Hunter Bideni jaoks ette valmistatud "kullakese kokkuleppe" kui sama prokuröri, kes selle kokkuleppemenetluse vormistas, määramise Hunter Bideni juhtumi eriuurijaks, mis osutab ametnike püüdlustele kaitsta president Bidenit ja tema poega.

Need tõendusmaterjalid näitavad selegelt, et Hunter Bideni äriks oli Bideni "kaubamärgi" müümine ja ligipääs Valgele Majale oli Bidenite perekonna kõige väärtuslikum müügiartikkel. Ametlikult on seda kõike eitatud."

Komisjon avalikustas ka e-kirja, mis näitab, et uudistekanal CNN tundis 2021. aastal huvi Hunter Bideni uurimise vastu ja milles kinnitatakse, et "Hunter loodab, et kogu see "värk" [süüdistused] haihtub, kui tema isa saab presidendiks".

Kirjast ei saa teada, millal Hunter Biden osutatud sisuga e-kirja saatis, kuid see pidi olema enne 2021. aasta 20. jaanuari.

CNN on kaks aastat avalikkuse eest varjanud teavet, mis osutab Bidenite korruptsioonile.

Samuti avalikustas rahanduskomisjon Ameerika Ühendriikide abiprokuröri Lesley Wolfi e-kirja, milles ta annab alluvatele käsu eemaldada Joe Bideni nimi kõigist Hunter Bideniga seotud läbiotsimisorderitest.

Rahanduskomisjoni paljastus lõpeb tõdemusega, et nii tänane demokraatide valitsus kui justiitsministeeriumi kõrgemad ametnikud valetavad Bidenite perekonna, sealhulgas Joe Bideni, kaitsmise eesmärgil järjepidevalt avalikkusele, tegelevad Bidenite kuritegude kinnimätsimisega ja takistavad föderaalsete õiguskaitseorganite ametnikel Bidenite kuritegude uurimist.

Toimetas Karol Kallas