USA konservatiivide leeris kirtsutatakse nina Marion Maréchal-Le Peni esinemise pärast nende suurüritusel. Foto: Wikimedia Commons

Ühendriikide establishment on ärevil prantslanna Marion Maréchal-Le Peni esinemise pärast homme hommikul konservatiivide suurüritusel CPAC.

Breitbarti andmetel antakse ürituse korraldaja Matt Schlappi pihta Maréchal-Le Peni kutsumise pärast sotsiaalmeedias tuld isegi nn konservatiivide leerist.

Näiteks süüdistas "juhtiva konservatiivse" ajakirja National Review vanemtoimetaja Jonah Goldberg Maréchal-Le Peni riikliku kontrolli propageerimises sotsiaal- ja majandussfääri üle, kõrvutas teda vanaisa ja kunagise Rahvusrinde liidri Jean-Marie Le Peni ning samuti "emmega", kelle all võis pidada silmas Rahvusrinde praegust juhti ja endist Prantsuse presidendikandidaati Marine Le Peni, kes on tegelikult ta tädi.

Twitteri-rühmitus "The Reagan Battalion" sildistas Maréchal-Le Peni aga "Prantsuse natsionaalsotsialistiks" ning väitis, et ta toetab maksude tõstmist nagu pahemäärmuslikud USA demokraadid Bernie Sanders ja Elisabeth Warren.

Tegelikkuses toetas Maréchal-Le Peni mullu oma tädi poolt presidendikampaania raames pakutud maksukava, milles muuhulgas taheti langetada tulumaksu 10 protsendi jagu esimesel kolmel sissetulekutasemel ning taaskehtestada maksuvabastus üleajatöö puhul.

Samuti väitis "The Reagan Battalion", et Maréchal-Le Peni juures pole midagi konservatiivset – hoolimata tõsiasjast, et too toetab traditsioonilist perekonda kaitsvat liikumist La Manif Pour Tous ning soovib vähendada abortide arvu Prantsusmaal.

Noorem Le Pen ründas abordi riiklikku rahastamist Prantsusmaal