Marine Le Pen (vasakul) ja Marion Maréchal-Le Pen (paremal). Foto: Joel Saget, AP/Scanpix

Parlamendiliige, Prantsuse Rahvusrinde mõjukas noorpoliitik ja selle liidri Marine Le Peni õetütar Marion Maréchal-Le Pen teatas möödunud nädalal, et on vastu abortide täielikule rahastamisele riigi poolt.

Oma seisukohaga sattus Maréchal-Le Pen (26) otsesesse vastuseisu nii Marine Le Peni (48) kui partei ametliku seisukohaga, vahendab ERR.ee ja märgib ühtlasi, et abort on olnud Prantsusmaal seaduslik alates 1981. aastast saadik ning riik katab kõik abordiga seotud kulud alates 2013. aastast.

Kuigi olukorda kajastanud väljaanded kirjeldavad olukorda valdavalt kui "perekonnatüli" ning toovad ära ka oponentide kriitika, nagu oleks tegemist küünilise rollimänguga ja katsega parteile kevadiste presidendivalimiste eel tähelepanu tõmmata, näib Maréchal-Le Pen siiski omavat teatud küsimustes tugevat selgroogu.

Näiteks reageeris Maréchal-Le Pen teravalt Prantsuse valitsuse poolt äsja heaks kiidetud seaduseelnõule, millega kriminaliseeritakse veebilehed, mis võiksid veenda naisi loobuma abordist. Noor poliitik mõistis sammu hukka kui "totaalse tsensuuri, hälbe" ja frontaalrünnaku "sõnavabaduse pihta."

Huvitav on siinjuures teada, et elupooldavate veebilehtede keeld põhineb Prantsusmaal varem vastu võetud "võltsuudiste" vastasel seadusel.

Nii märkiski Maréchal-Le Pen, et aborti pooldav valitsus on võtnud endale õiguse otsustada selle üle, milline informatsioon abordi kohta on õige ja milline vale – mis ei kuulu nende kompetentsi.

Näiteks kuulutab ametlik valitsuse veebileht tulevastele emadele, et "abordil ei ole mingisuguseid füüsilisi ega psühholoogilisi järelmõjusid," millisel väitel puudub igasugune alus ning vastupidiseid näited on küllaga.

"Tegelikult üritab valitsus surmata mistahes alternatiivid oma ametlikule propagandale, mille eesmärk on näidata aborti millegi tühisena," ütles Maréchal-Le Pen.