Ameerika luterlik kirik on võtnud LGBTQ-propagandaks kasutusele digitaalsed vahendid. Foto: mängu kuvatõmmis

Ameerika evangeelse luterliku kiriku New Yorgi Metropolitani sinod on andnud välja lastele suunatud LGBTQ-rakenduse, mis võimaldab neil muuhulgas samasoolisi paare kiriklikult laulatada, seejuures ka vastassugupoole pulmariietes. Kirik soovib seeläbi demonstreerida oma "radikaalselt sallivat kaasavust" seksuaalvähemuste suhtes.

Rakenduses on kuus erinevat mängu. Üks nendest võimaldab lastel kiriklikult laulatada erineva rassilise ja etnilise kuuluvusega ning soolise identiteediga paare, sealhulgas ka samasoolisi paare.

Lapsed saavad riietada altari ette kõndivat paari ka vastassugupoole pulmariietesse ning pärast seda kui kirikuõpetaja on laulatuse läbi viinud tervitab vastne abielupaar pulmalisi langevate lillelehtede ja ilutulestiku saatel.

Ameerika evangeelse luterliku kiriku pressiteate kohaselt peaks rakendus pakkuma "rõõmuküllast kogemust, mis aitab lastel õpetuslikul viisil osa saada Jumala armastuse aktsepteerimise ja vastuvõtmise ilust, demonstreerides seeläbi kiriku radikaalselt sallivat kaasavust".

Foto: mängu kuvatõmmis

Sinodi piiskopi Paul Egensteineri sõnul oli ta "elevil", et saab seda rakendust maailmaga jagada. Tema sõnul "aitab see uus ja uuenduslik rakendus noortel avardada oma kristlikku haridust ja arendada neis välja inimlikku perspektiivi evangeeliumile".

Sinodi pressiteate kohaselt "võimaldab see rakendus lastel saada osa väljakutsetest, mis aitavad neil õppida ja mõista, miks on oluline olla kultuuriliselt, etniliselt ja LGBTQIA+ seksuaalsete orientatsioonide suhtes salliv".

Ameerika evangeelse luterliku kiriku New Yorgi Metropolitani sinodi rakendus on saadaval nii Apple Store'i kui ka Google Play rakenduste platvormis.

Iga kogudus võib homopaaride laulatamise osas ise otsustada

Pärast seda kui Ühendriikide ülemkohus samasooliste abielu 2015. aastal üleriigiliselt legaliseeris saatis Ameerika evangeelse luterliku kiriku juhtiv piiskop Elizabeth A. Eaton välja kirja, milles andis kiriku liikmetele teada, et igal kogudusel on vaba voli samasoolisi paare laulatada või sellest keelduda.

"Mõistes, et kirik ei ole selles küsimuses üksmeelel, […] peaksid kogudused ja vaimulikud isekeskis otsustama, kas selliseid suhteid tunnustada või mitte ning millisel määral seda teha."

Eaton juhib kirjas ühtlasi tähelepanu sellele, et kiriku 2009. aasta sotsiaaldoktriin ei propageeri aga samas ka ei keela samasoolisi abielusid ning tunnistab, et kiriku liikmetel on selles küsimuses erinevad arusaamad ja veendumused.

Ameerika evangeelne luterlik kirik on Ühendriikide suurim luterlik denominatsioon, millel on 50 osariigis ja Kariibi mere piirkonnas ligikaudu 10 000 kogudust 3,8 miljoni liikmega.

Toimetas Martin Vaher