Hallineva habemega must mees MAGA-nokatsi ja trummipulgaga tänavu 15. jaanuaril Briti parlamendi ees Brexiti toetuseks meelt avaldamas. Foto: Scanpix

Valimiskampaania käigus nüüdse USA presidendi Donald Trumpi poolt “turule toodud” punased nokkmütsid kirjaga “Make America Great Again” on muutunud populaarseks noorte ameeriklaste seas, kes soovivad väljendada vastumeelsust valitseva poliitkorrektse kultuuri suhtes, kirjutab konservatiivne kommentaator Michael Snyder.

Snyder juhib tähelepanu liberaalses veebiportaalis Vox avaldatud artiklile, milles sedastatakse, et MAGA-nokatsid “on teismeliste trend.”

Vox kirjutab, et “MAGA-mütsid … omavad mõnede põhi- ja keskkooliõpilaste jaoks erilist tähendust.

Külasta mistahes turismiobjekti Washingtonis ning sa silmad vaalude viisi kooligruppe, kellest paljud lähedalasuvatest suveniiripoodidest soetatud mütse kannavad.”

Voxi ajakirjanik ei ole nähtuse üle õnnelik ning toob esile, et MAGA-nokatsid on “eelteismeliste välistava (st mitte kaasava – toim) poliitika jaoks tuttav turg.”

“Neile, kelle jaoks fraas “Make America Great Again” tähendab vaid väikest viilakat sellest kes või mis on “Ameerika”, pole see muud kui lihtsalt müts,” võib Voxist lugeda.

“Üks moslemist ameerika ema, kelle laps käis põhikooliga Washingtoni-ekskursioonil kust “absoluutselt iga valge laps, vast üks või kaks välja arvatud”, MAGA-müts peas tagasi saabus, ütles et neist punastest nokatsitest on saanud eelteismeliste välistava poliitika jaoks tuttav turg.”

Toimetas Urho Meister

Marju Lauristin: Brexit ja Trump on viimased väljakutsed demokraatiale