Senaator Paul Rand Foto: Scanpix

Viidates pandeemiaga seotud piirangute vastuolule USA konstitutsiooniga, nõuab senaator Rand Paul president Joe Bidenilt Covidiga seotud hädaolukorra lõpetamist. 

"Kui [president Joe Biden] ei taha lõpetada rahvuslikku hädaolukorda ise, siis on meie, Kongressi rahvaesindajate, ülesanne tegutseda ja [ülemkohtu] tarkade sõnade kohaselt tuletada Bidenile meelde, et "konstitutsioonis ei ole pandeemiale erandit," vahendab senaatori sõnu Breitbart.

"Põhiseadus on meie vabaduste tagatis. Seega ei tohiks olla üllatav, et need, kes ihkavad võimu valitseda oma kaasinimeste üle, püüavad alati konstitutsiooni peatada, kuulutades välja ja põlistades riiklikke hädaolukordi," märkis Paul. 

"Me oleme unustanud," jätkas Paul, "mida võim hädaolukorras valitsuse kätes välja näeb. See seisneb lockdown'ides, kus hävitatakse sissetulekud ja elud. See seisneb maskikohustuses reisimisel, lastelt tervikliku hariduse äravõtmisel, sotsiaalse suhtlemise paikade sulgemises ja vaktsineerimiskohustuse seadmises neile, kes töötavad suurtes ettevõtetes."

Septembris saatele "60 minutit" antud intervjuus sõnas Joe Biden, et koroonapandeemia on möödas.  Selle peale tuli Valge Maja välja kiire pressiteatega, et "administratsioon ei muuda oma Covidi poliitikat." Hädaolukorda pikendati käesoleva aasta aprillis 2023. a. jaanuarini. 

"Isegi president ise tunnistab seda, mida me kõik näeme, kes soovivad tunnistada seda, mis nende silme ees on: me õpime koroonaga elama ja valdav enamus avalikkusest on eluga edasi liikunud," kommenteeris Rand Paul presidendi sõnu. 

"Nüüd aga keeldub president tunnistamast, et hädaolukorra meetmete aeg on ammu möödas," lausus Paul ja osutas vajadusele Kongressi sekkumiseks. 

Eelmisel nädalal hääletas USA Senat hädaolukorra lõpetamise poolt, Valge Maja ähvardas seepeale kasutada vetoõigust. Samuti on Biden viidanud veto kasutamise võimalusele, kui sarnase otsuse teeb ka Kongress. 

Toimetas René Allik