Pilt: BigStockPhoto

Teadusajakirjas ImmunoHorizons avaldati eelretsenseeritud teadusuuring, milles näidatakse, kuidas Covid-19 geeniteraapia modRNA tekitatud antikehad võivad aerosoolide abil kanduda süstitud inimeselt üle süstimata inimesele.

Ameerika Ühendriikide Colorado Ülikooli teadlasi sunniti kandma maske, mis võimaldas ühel teadlastegrupil lähemalt vaadata, kas Covidi vastu süstitud inimeselt võivad aerosoolitud modRNA geeniteraapia tekitatud antikehad kanduda üle süstimata inimesele. Aerosoole toodetakse või need tekivad loomulikul teel õhus lenduvate piisakeste elik osakeste, nagu näiteks lenduv tolm, udu, aurud või suits suspensiooni kaudu, mis imenduvad inimese kehasse kas läbi naha elik hingatakse sisse, vahendab Epoch Times.

Teadlased kasutasid SARS-CoV-2 ainuomaste antikehade tuvastamiseks kombineerituna mitmeid erinevaid teste. Antikehasid otsiti laboritöötajate näomaskidelt, kes andsid need tööpäeva lõpus anonüümselt teadlaste kasutusse. 

Teadlased leidsid geeniteraapiale allutatud inimeste maskidelt kogutud süljest nii immunoglobuliin G (IgG) kui immunoglobuliin A (IgA) antikehasid.

Neile tõikadele toetudes järeldavad teadlased, et nii nagu viirused kanduvad inimeselt inimesele, võivad seda aerosoolide kaudu teha ka väidetavalt Covidi vastu aitava geeniteraapia tulemusel tekkinud antikehad.

Nende järeldusi kinnitas ka perekondade vaatlus, kus vanemad olid süstitud ja lapsed ei olnud, kuid laste limaskestadelt leiti geeniteraapia antikehasid. Perekondades, kus vanemad olid haiguse põdemise teel omandanud loomuliku immuunsuse, haigust mitte põdenud laste limaskestadelt loomulikke antikehasid ei leitud.

Covidi "vaktsiinide ketendamist" (vaccine shedding) on ametliku teaduse poolt siiani peetud vandenõuteooriaks, kuna see võib teaolevalt juhtuda ainult "elus" vaktsiinide puhul. modRNA geeniteraapia ei ole "elus", see ei ole samuti vaktsiin, vaid geeniteraapia.

Toimetas Karol Kallas