Nigel Farage'i rahvuslikes sokkides jalad ühes Westminsteri pubis käesoleva aasta 29. märtsil. Foto: Scanpix

Brexiti käilakuju Nigel Farage on kindlustanud endale 2018. aasta alguseks silmast silma kohtumise Euroopa Liidu poolse lahkumisläbirääkimiste juhi Michel Barnier’ga.

Farage’i südames süttis soov Barnier’ga kiiremas korras kohtuda pärast seda, kui Brüsselis käisid ilma igasuguse mandaadita kolm Briti “jääjat” ehk endine liberaaldemokraatide liider Nick Glegg, leiboristist peer Andrew Clarke ja konservatiivist parlamendiliige Ken Clarke.

Kolmik kohtus nii Barnier’, Euroopa Komisjoni rahandusvoliniku Pierre Moscovici ja teiste kõrgete eurokraatidega.

Farage’i hinnangul “käis see Ebapüha Kolmainsus meeleheitlikul katsel õõnestada demokraatlikku Brexiti [rahva]hääletust” ning ta esitas Barnier’le kirjaliku nõudmise kohtuda temaga ka ise.

Farage kirjutas Barnier’le, et “tuleb ja räägib [temaga] nende 17,4 miljoni nimel, kes ei hääletanud mingi üleminekuleppe ega edasiste viivituste poolt, ning kelle otsusekindlus üha kasvab.”

Eriliselt pahased ollakse Briti “lahkujate” leeris dokumendilekke pärast, millest selgus, et Euroopa Liit tahab kehtestada Britannias oma uusi seadusi vähemalt kahe nn üleminekuaasta jooksul pärast Brexiti teostumist.

Samas ei saaks britid enam viibida selliste seaduste sepistamise juures.

Farage on tagasi ehk kuidas “ebapüha kolmainsus” Brüsselis Brexitit õõnestamas käis