Tallinna Televisiooni 27. oktoobri saates “Vaba Mõtte Klubi” kõneldi portaalist Objektiiv ja uute meediaväljaannete vajalikkusest, ECRI sallivusraportist, vihakõnest ja sõnavabadusest, Poola valimistest ja rändekriisist ning Eesti maavarade kasutamisest.

Saates osalesid portaali Objektiiv toimetaja Markus Järvi, riigikogu liikmed Martin Helme (EKRE) ja Jaanus Karilaid (KE) ning Olev Tinn (Eestimaa Rohelised), saatejuht oli Peeter Ernits.

“Poola valimistulemus on kahtlemata Eestile juubeldav uudis. Võib-olla mitte Brüsseli siinsetele lakeidele, aga Eestile üldse, kui me räägime Eesti riigist ja selle tulevikust,” märkis Martin Helme, viidates valimised ülekaalukalt võitnud erakonna Õigus ja Õiglus seisukohtadele pagulasküsimuses ning tugevusele riigikaitse teemadel.

Markus Järvi hinnangul on aga Poola sümptom, mis näitab, et ollakse lähedal murdepunktile, kus kriitiline mass varsti enam ei toeta Euroopa Liidu ideoloogilist alust ning jõuab kätte kolosside kokkuvarisemise aeg, nagu juhtus 1980. aastate lõpul Nõukogude Liiduga.