Šoti koomik ja juutuuber Mark Meechan kavatseb kaevata edasi enda süüdimõistmise “äärmiselt solvava” postituse tegemises, kus tema poolt välja treenitud sõbratari mops Adolf Hitleri filmikaadrite ja hüüatuse “Sieg Heil!” peale käpaga otsekui natsitervitusi tegi.

Kohus otsustas, et väljend, millele koerake videos reageeris, kuulub vihakõneseadusest tulenevalt karistamisele, kirjutab Breitbart.

Samas ütles Meechan kohe kõnealuse video alguses, et tema eesmärk oli sõbratarile närvidele käia ning muuta mops “kõige mittenunnumaks olevuseks, mis mulle iial pähe tuleks, ehk seega natsiks.”

Koomik on alati kinnitanud, et ta pole rassist ning antud nalja sai visatud natside enda aadressil.

Ilmselt poleks Meechani video meeldinud ka Hitleri Reichile, mis omal ajal pikalt ja põhjalikult uuris ühe soomlase juhtumit, kelle kutsa käskluse “Hitler!” peale käppa kergitas.

Natside meelest mõnitati sellega nende juhti.

Lubades otsust edasi kaevata ütles Meechan kohtumaja ette kogunenud ajakirjanikele, et “see on väga must päev sõna- ja väljendusvabaduse jaoks.”

“Kõigile Briti koomikutele” pani ta aga tungivalt südamele: “Olge tulevikus väga, väga ettevaatlikud nalja tegemisel, sest kontekst ja tahtlus ei oma enam ilmselt mingit tähtsust.”

Repliik: sõnavabadus ja ideoloogiline diktatuur lääne moodi