Kuriteopaik: kolm maskeerunud meest ründasid esmaspäeval AfD poliitik Frank Magnitzi selle Bremeni teatri värava juures. Foto: Scanpix

Pärast immigratsioonivastase erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) Bremeni osakonna juhi Frank Magnitzi eluohtlikku ründamist esmaspäeval on teo eest väidetavalt vastutuse võtnud vasakäärmuslik organisatsioon Antifa, vahendab Saksa päevaleht Die Welt.

Rünnaku järgselt ilmus internetti lühiajaliselt ühe Antifa-rühmituse väidetav ülestunnistus, milles võetakse vastutus Magnitzile kallale tungimise eest ning mis näib kinnitavat politsei senist teooriat, et rünnak oli poliitiliselt motiveeritud. Hetkeseisuga ei ole aga veel selge, kas see ülestunnistus on ehtne ning selle kindlaksmääramisega tegeleb hetkel Bremeni prokuratuur.

Ülestunnistuse avaldas eile vasakradikaalsel internetiplatvormil Indymedia Antifa-rühmitus “Bremeni Antifašistlik Kevad”, kuid võttis selle peagi taas maha. Muuhulgas oli selles kirjas, et “Magnitz … ei tohi enam Bremenis ega ka kusagil mujal ringi liikuda ning tuleb nagu iga teinegi nats vaikima sundida.” Ühtlasi omistatakse seal Magnitzile heade kontaktide omamist paremäärmuslikus ja fašistlikus ringkonnas.

Rünnaku toimepanijaid ei ole hetkeseisuga endiselt tuvastatud ning Bremeni prokuratuuri pressiesindaja Frank Passade sõnul uuritakse jätkuvalt kõiki võimalikke stsenaariumeid ning kuigi on arvestatav võimalus, et rünnak oli poliitiliselt motiveeritud, ei ole see veel sugugi kindel.

Eilses intervjuus nimetas Magnitz rünnakut ise tapmiskatseks ning lükkas ümber varasemalt meedias levima hakanud väite nagu oleks ta seda pelgalt röövkallaletungiks pidanud:

“Rünnakul on vasakäärmuslaste käekiri. Röövkallaletungiga pole kindlasti tegemist. Seda mainisin ma vaid teoreetilise võimalusena. Muidugi võis teoreetiliselt tegemist olla ka röövkallaletungiga, kuid ma usun kindlalt, et sellega ei olnud siiski tegu.”

Magnitz kirjutati kolmapäeva õhtul omal soovil haiglast välja ning ta nentis, et “arvestades olusid läheb tal hästi,” kuid et tal tuleb veel kindlasti mõnda aega rünnaku tagajärgedega võidelda.

Toimetas Martin Vaher

Äärmuslased peksid Saksa immigratsioonivastase poliitiku poolsurnuks