Vestlussaadete sarja "Välgatused" tavapärases Ukraina sõja teemalises saates räägib riigikogu liige ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas hetkeolukorrast Ukraina idarindel, Ukraina armee võimalikust pealetungist ning teistel sõjaga seonduvatel teemadel. Saatejuht on Indrek Petersoo.

Kunnas meenutas soojade sõnadega Ukraina sõjas hukkunud Eesti võitlejat Ivo Jurakut, kellest pidas sügavalt lugu. "Tunnen teda hästi sellest ajast kui ta õppis sõjakooli esimesel põhikursusel, mina olin siis sõjakooli ülem. Oli igati positiivne võitleja," rääkis Kunnas.

"Reservkapten Ivo Juraku kohta võime öelda, et me kaotasime ta kaks korda – esimest korda siis kui ta oli sunnitud kaitseväest lahkuma ja teist korda nüüd Ukrainas. Asjaolud olid toona sellised, et tal polnud mingit süüd riigisaladuse edastamises ega riigireetmises, küsimused oleks võinud lahendada distsiplinaarkorras. Juraku vastu olime karmid, aga Metsavase lasime läbi. Olgu muld talle kerge, mees jõuab kodumaale tagasi," nentis saatekülaline.

Vestlus on salvestatud reede, 17. märtsi hommikul, kui oli alanud Venemaa laiaulatuslikule kallaletungile järgnenud sõjategevuse 387. päev.

Saates on kasutatud Soome reservohvitseride poolt ülalpeetavat sõjakaarti, mis on leitav SIIT.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!