Homolipp Briti saatkonna ees käesoleva aasta 17. mail. Foto: Ühendkuningriigi suursaatkond Minskis

Valgevene välisministeerium manitses teravas toonis Suurbritannia saatkonda Minskis vikerkaarelipu heiskamise eest rahvusvahelisel "homofoobia" vastasel päeval 17. mail.

Ministeeriumi teatel hoiab "valdav osa valgevenelasi kinni traditsioonilistest pereväärtustest, sealhulgas kristlikest" ning "sellist laadi avaldused on väljakutse neile väärtustele."

Lisaks rõhutas ministeerium, et lapsi saavad ainult mees ja naine ning "just seetõttu kaitseb riik seda liitu… andes sellele erilised õigused, sealhulgas poliitilistes ja õiguslikes aspektides."

Kuigi "samasooliste" kõneisikud kangekaelselt oma kinnisideid kaitsevad, on sellised "suhted võltsid. Võltsingu olemus on aga alati seesama – põlastada tõde. LGBT-kogukond ja kogu see võitlus oma nn õiguste eest, ning kogukonna päev kui selline – kõik see on võlts."

Valgevene on ehitatud "perekonna ja abielu traditsioonilistele institutsioonidele," kinnitas ministeerium.

Briti suursaadiku Fionna Gibbi sõnutsi on"valitsuse surve" tõttu pidanud viimasel ajal pidevalt asukohta muutma homokultuuri festival, mida lõpuks peeti "sisuliselt salajas."

2016. aastal keelati Valgevenes seadusega sellise informatsiooni levitamine, mis "diskrediteerib perekonna ja abielu institutsiooni."