Budapesti metroo eskalaator kandmas madjareid mööda valitsuse poolt tellitud plakatitest, mis hoiatavad neid Sorose sepitsuste eest. Foto: Scanpix

Ungari valitsus on hoiatanud finantsist George Sorose aktiivse sekkumise eest 8. aprillil toimuvatesse valimistesse eesmärgiga avada maa sisserändele.

Valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovácsi sõnutsi “on saanud teatavaks, et Ungari peaministri ja Ungari vastu tegutseb vähemalt kaks tuhat Sorose võrgustiku inimest.”

Nagu kinnitas Kovács, sooviks Soros kõrvaldada võimult Viktor Orbáni immigratsioonivastase erakonna Fideszi ning nende kristlikest demokraatidest koalitsioonipartnerid.

Seejuures lähtuvad Soros ja tema käsilased “absoluutselt ilmselgest eesmärgist, poliitilisest eesmärgist ja finantsilisest eesmärgist: nad tahavad sekkuda Ungari valimistesse ning saavutada immigratsiooni pooldava valitsuse.”

Pressiesindaja lubas, et valitsus “seisab vastu igasugustele katsetele poliitiliselt mõjutada kabineti immigratsioonipoliitikat ning muuta Ungari immigrandiriigiks.”

Orbáni toetuseks marssisid Budapestis kümned tuhanded ungarlased ja poolakad