Antifa tänavu Berliinis 1. maid tähistamas. Foto: Scanpix

Antifa aktivistid Saksamaal on erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) konverentsi lähenedes andnud välja brošüüri juhendamaks ja julgustamaks "märulituriste" autosid põletama, sõjamälestusmärke rikkuma ja poliitiliste parteide kontoreid räsima.

Manuaalis kõlab konkreetne üleskutse "mässuks" erakonna "AfD konverentsi vastu Augsburgis," vahendab Breitbart.

Lisaks eeltoodule tuleb huvilistel "tõsta märulit" ka "kõikide taastärkava fašismi kollaborantide vastu."

Brošüüris on toodud ära kõikide AfD kontorite aadressid.

Aktivistid on varustatud juhtnööridega jõudmiseks Augsburgi konverentsile, mis plaanide kohaselt leiab aset 30. juunist 1. juulini.

"Instruktsioonide" alapealkirja all näidatakse aktivistidele, kuidas jõuluehetest ja klaaspudelitest värvipomme valmistada ning seada autodele lõkse laudade näol, millest turritavad naelad.

Käsiraamatust ei puudu ka autode süütamise õpetus.

"Me loodame, et tunnete nende [nippide] proovimisest rõõmu," kirjutab Antifa ning kirjeldab ka seda, kuidas vältida turvakaamerate poolt salvestatuks osutumist.

Isegi kive loopimiseks pihku võttes on mõistlik kanda kindaid, võivad huvilised lugeda – äkki jäävad sinna muidu sõrmejäljed.

Patriootliku erakonna AfD populaarsus on massimigratsioonist tulenenud murede keskel tõusuteel ning viimaste valimiste tulemusel jõudis partei esmakordselt parlamenti.

Antifa nn antifašistid üritavad igati segada rahvuslikest meeleoludest kantud rahvakogunemisi. Nagu panid aga tähele portaali Voice of Europe toimetajad, magas Antifa miskipärast maha Berliinis toimunud tsiklimeeste meeleavalduse kantsler Angela Merkeli avatud uste poliitika vastu.

Vuihh! Gauland hakkas kõnelema, Merkel marssis minema