Varro Vooglaid 2023. aasta septembris riigikogu sõprusrühma visiidil Budapestis, Ungaris. Foto: erakogu

Riigikogu EKRE saadikurühma kuuluv rahvaesindaja Varro Vooglaid leiab, et haridusminister Kristina Kallase maailmapilt on sügavalt teaduse vastane.

Esmaspäeval, 8. aprillil toimus riigikogus arutelu koolides toimuva tähestikurahva ideoloogia ja laste "soomuutmise" ajupesu teemal. Vooglaid võttis haridus- ja teadusministri Kristina Kallase seisukohad kokku "ideoloogilise vaimupimedusena".

Algab Vooglaiu kommentaar (20:00).

Ma arvan, et tänase arupärimise arutelu kõige väärtuslikumaks osaks on nägemine, kuidas meil on haridus- ja teadusminister, kelle mõttemaailm on sügavalt ebateaduslik. See on fakt. Sugusid on kaks ja selline on teadus. Mingisugust vahepealset sugu ei ole olemas.

Soolisuse mõttes on teaduslik fakt, mida ei ole võimalik ümber lükata, et inimesed jaotuvad sooliselt kaheks. Olemas on ainult kaks sugu: meessugu ja naissugu. Meie teadus- ja haridusminister ei saa siiski nii lihtsatest asjadest aru. Seda nimetatakse ideoloogiliseks vaimupimeduseks kui ideoloogia asendab reaalsuse.

Minister küsis nii-öelda retooriliselt, et milline siis on see lapsi kahjustav sooideoloogia. Ma vastasin sellele küsimusele juba oma küsimust sõnastades. See on ideoloogia, mis räägib, et suguseid on rohkem kui kaks ja inimene saab oma sugu muuta. Selliste haigete valede lastele rääkimisega, seda nii meedias, meelelahutuses kui muuhulgas lasteaedades mingite lollakate lasteraamatute kaudu, külvatakse lastesse endateadmuse segadust. Sellised valed viivad lapsed saatuslike vigadeni ja nad hakkavadki otsima võimalust soo "muutmiseks". 

Kromosoomide tasandil on inimesed kas mehed või naised. Ükskõik kui palju keegi laseb ennast tüsistada ja lõikuda, ei tähenda see "soo muutmist". Täpselt samamoodi, nagu keegi ei saa ennast lõigata ahviks, koeraks või kaameliks. Inimene võib näiteks ette kujutada, et tema endateadmus on kass. Selline olukord näitab, et inimese identiteet on lahus reaalsusest. 

Üldjuhul saadetakse inimesed ravile, kelle endateadmus ei lähe reaalsusega kokku. Kui inimene mõtleb, et ta on näiteks Napoleon, ta käib ringi ja räägib kõigile, et ta on Napoleon ja miks keegi sellest aru ei saa, siis tuleb teda aidata ning ravida. Kui hakatakse rääkima, et tuleb olla salliv ja toetav ning kui inimesel on selline positiivne napoleonlik minapilt, siis tuleb temasse suhtuda kui Napoleoni. See oleks hullumeelsuse normaliseerimine, millel ei ole mitte midagi pistmist teadusliku maailmapildiga. 

Nüüd, mõelge selle peale. Ma küsisin nii-öelda naljaga pooleks, et kui mina identifitseerin ennast peaministrina, miks siis mind ei tunnistata peaministrina, miks ma ei või istuda valitsuse looži, kui ma identifitseerin ennast presidendina, miks ma ei või istuda presidendi looži. Ja selle peale minister ütles mulle, et amet ei ole midagi sellist, millega saab ennast identifitseerida. Mida pole ka inimese sugu.

Mida me ootame koolidest, mida me ootame lasteaedadest, mida me ootame ülikoolidest, kui isegi valitsuse tasandil me näeme, et ministritel puudub elementaarne teaduspõhine maailmapilt? Polegi midagi paremat oodata.

Kuidas on tagatud, et lapsi ja noori vaimselt ja füüsiliselt kahjustav sooideoloogia ei levi lasteaedades ja koolides ning et lastele tagatakse selle eest kohane kaitse? Me kuulsime, et sellist kaitset lastele ei tagata. Minister ei kavatsegi kaitsta lapsi ja noori osutatud haiglase ideoloogia eest, mis rikub nende elu. 

Riigivõimu ülesanne on ennekõike kaitsta lapsi. Kui on mingisugune ideoloogia, mingi ideoloogiline programm, mis suunab õpetajaid lastele valetama, neid kahjustama, laste elu ära rikkuma, siis riigivõimu kohustuseks on kaitsta lapsi selliste valede eest. Kui seda ei tehta, tuleks haridusministril tagasi astuda. 

Ühiskonnas tuleb eelkõige kaitsta lapsi ja seda ülesannet tuleb võtta täie tõsidusega. Mul on tõsiselt kahju, et me peame sellistest asjadest üldse rääkima. See peaks olema elementaarne, et lasteaedades ja koolides on sellise ideoloogilise mürgi levitamine välistatud, mis tüürib lapsi soosegadusse ja tegema saatuslikke vigasid. See ei ole mingi teoreetiline probleem, Eestis paljud lapsevanemad on antud probleemiga päriselt silmitsi."

Toimetas Karol Kallas