Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri arutlevad, miks president Kaljulaid peaks tagasi astuma

President Kersti Kaljulaiu selle nädala ekstravagantsed sammud ei jäta kahtlust, et tal oleks kohane oma ametikohalt tagasi astuda, toonitavad Veiko Vihuri ja Varro Vooglaid omavahelises arutelus.

Vihuri sõnul on Kaljulaiu eksimine süütuse presumptsiooni põhimõtte vastu ränk viga, millesse ei tohi suhtuda kergekäeliselt, sest sellest kajastuvad lugupidamatus ühiskonna aluseks olevate elementaarsete õiguslike printsiipide vastu ja topeltstandardid nende printsiipide järgmisel.

Vooglaid juhib omalt poolt tähelepanu, et sellest, kuidas Kaljulaid ilmus riigikogusse valitsuse liikmete ametisse vannutamisele dressipluusis ja muutis kogu olukorra oma performance’i laadseks protestiaktsiooniks, vaatab vastu mitte ainult lugupidamatus riigikogu liikmete ja institutsiooni vastu, vaid ka elementaarse riigimeheliku respekti puudumine Eesti Vabariigi vastu.

Samuti on Kaljulaiu puhul skandaalne, et ta on pikka aega võtnud presidendi ametis olemise ajal Euroopa Liidult vastu väga suuri igakuiseid toetusrahasid, mis heidab tema sõltumatusele tõsist varju ning tekitab põhjendatud küsimusi tema lojaalsuse suhtes.

Kuula lähemalt telefonivestlusest.

Veiko Vihuri: presidendiametit rängalt kahjustanud Kersti Kaljulaid peab tagasi astuma!

Repliik: esmalt süüdistatava avalik poomine, seejärel süü väljaselgitamine – uus normaalsus?

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.
Veiko Vihuri
Veiko Vihuri on EELK vaimulik ja teoloog ning Objektiivi kolumnist.