SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid rääkis Tallinna TV saates “Täna+” Objektiivi väga edukast annetustekampaaniast ja sellest, kuidas püütakse portaali tegevust laiendada.

Vooglaiu sõnul osutus Objektiivi annetuste kogumise kampaania väga edukaks mitte ainult seetõttu, et eesmärk sai pikalt ületatud, vaid ka seepärast, et rohkem kui 1900 inimese poolt portaali tegevuse jätkamiseks ja laiendamiseks oma rahalise panuse andmine näitab paljude inimeste usaldust ja tõsist kaasaelamist.

SAPTK juhatuse esimehe sõnul lähtub portaali ülesehitamine eesmärgist kujundada Objektiivist lähiaastatel üks mõjukamatest väljaannetest, mis seisab julgelt ja vankumatult konservatiivsetel väärtustel põhineva maailmavaate eest, tehes seda lähtudes siirast tõetaotlusest ja püüdes vastanduda ühiskonnaga manipuleerimise püüdlustele.

“Loomulikult sooviks nii mõnedki nende seast, kes tahaks väga paljudele inimestele olulised põhimõtted meie ühiskonnast kõrvale tõrjuda ja kelle tegevusele me püüame vastu seista, et meie portaali üldse ei eksisteeriks, sest see muudab nende elu raskemaks,” nentis Vooglaid ja lisas, et eelnevat silmas pidades on Objektiivi kui tõelise kodanikuühiskonna väljenduse marginaliseerimise ja häbimärgistamise püüdlused ootuspärased.

Vastates küsimusele sellest, kui lihtne on leida portaali uusi autoreid, ütles Vooglaid, et tegu on keerulise ülesandega, kuna ühiskonnas võtab aina laiemalt maad teatav hirmuõhkkond, mille tõttu paljud inimesed kardavad ideoloogilisest peavoolust erinevaid seisukohti väljendada ja hoiduvad seetõttu üldse avalikus arutelus osalemisest.

“Eriti kardavad inimesed, kes töötavad avalikust sektoris, sest seal näib ideoloogilise diktatuuri õhkkond olevat juba eriti sügavalt juurdunud,” märkis Vooglaid, lisades, et paljuski lähtubki Objektiivi tegevus eesmärgist julgustada ja inspireerida võimalikult paljusid inimesi rääkima asjadest nii, nagu need tegelikult on, mitte nii, nagu neid püütakse näidata.

Objektiivi täpsem edasine arengukava saab Vooglaiu sõnul lähiajal paika pandud ning kindlasti on plaanis kaasata meeskonda uusi liikmeid, ennekõike uudiste- ja videotoimetaja näol, laiendada kolumnistide ringi ning ehitada välja oma videostuudio.

“Tänu paljude toetajate usaldusele ja isiklikule panusle hakkame töötama selle nimel, et sügisest oleks Objektiiv juba uuel tasemel ning pakuks suurematele meediaväljaannetele üha tõsisemat konkurentsi,” ütles Vooglaid kokkuvõtteks.