SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid pidas eile Vabaduse väljakul ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel kõne, kus rõhutas, et alatasa rahvale valetavad valitsejad, kes ei austa rahva enamuse tahtmist ja räägivad demokraatiast vaid avalikkuse eksitamiseks, tuleb kevadistel valimistel tingimata võimult maha hääletada.

Meeleavaldus, mida korraldas MTÜ Tark ja Terve Eesti, leidis pühapäeval algusega kell 14.00 aset Vabaduse väljakul ning sellest võttis vihmasest ja külmast ilmast hoolimata osa kindlasti üle tuhande inimese.

Lisaks Vooglaiule said meeleavaldusel teiste seas sõna ka Emil Rutiku, kes vahendas Eesti Maakogu seisukohti seonduvalt ÜRO rändeleppega, EKRE parlamendisaadik Henn Põlluaas ning ka ühenduse Tark ja Terve Eesti eestvedajad Mati Väärtnõu (vaata kõne siit) ja Maria Kaljuste.

Vooglaiu sõnul on ÜRO rändeleppe läbisurumine järjekordseks näiteks sellest, et võimu juures olevad ringkonnad valetavad häbematult, et väljastpoolt dikteeritud ideoloogilist ja poliitilist programmi Eestis maksma panna ja loovutada riikliku iseseisvuse riismedki, sõltumata rahva enamuse arvamusest.

SAPTK juhatuse esimehe sõnul peaks rändeleppe ühe peamise apologeedina esile tõusnud president Kersti Kaljulaid tagasi astuma, sest tema tegevus teenib ilmselgelt mitte Eesti Vabariigi, vaid globalistlike võimuringkondade huve.

Samuti kutsus ta inimesi seisma vankumatult sõna- ja kogunemisvabaduse kaitsel ning manitses politseid tagama võimuringkondade suhtes kriitiliselt meelestatud kodanikele võimalust ilma vaenulike isikute sekkumiseta avalikke koosolekuid pidada.

Meeleavaldusel valitses rahvuslik meeleolu ning lauldi ühiselt ka rahvuslikke laule. Isegi ERR ütles meeleavaldust kajastava uudisklipi lõpus, et “jäi mulje, et inimesed samastavad end praegu Eestis dissidentidega”.

Kui kolmkümmend aastat tagasi toimus laulev revolutsioon, siis milline saab olema tuhast tõusta püüdev uus revolutsioon, mis on taaskord kolonialismi ja eestlaste väljavahetamise vastu omaenda kodumaal teiste rahvaste vastu? Või tuuakse kusagilt tankid appi eestlaste isepäisust ravima? Ja kas jätkub eestlastel endil jonni? Igatahes on õhus ärevust ja isemeelsust. Mida arvad sina?

Posted by Infox Live on Pühapäev, 9. detsember 2018

.