Karmen Joller Pilt: ERR ekraanitõmmis

Ühe väidetavalt Covid-19 haiguse vastu aitavate süstide tuntuma reklaaminäo, Reformierakonna poliitiku Karmen Jolleri sõnul on valuravim mRNA süstidest "oluliselt" ohtlikum.

2021. aasta 10. märtsil esines Joller ETV saates "Esimene stuudio" ja teatas: "Ibuprofeen on kindlasti ohtlikum kui ükskõik milline vaktsiin. Ja ibuprofeeni kasutamisel on oluliselt rohkem vastunäidustusi kui näiteks vaktsiinil."

"Vaktsiini" all mõtles ravimitööstuse "kaanetüdruk" väidetavalt Covid-19 vastu aitavate eksperimentaalsete ainete süste.

Ibuprofeen avastati 1961. aastal (üle poole sajandi tagasi) ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) arstimite kõrvaltoimete andmebaas Vigiaccess näitab sellele 180 803 kõrvalnähu sissekannet.

Otsingule "Covidi vaktsiin" annab sama andmebaas vastuseks 4 932 359 sissekannet, mille hulgas on massiivsel hulgal närvisüsteemi- ja südame-veresoonkonna kahjustusi. Covidi "vaktsiinid" kiideti kiirkorras heaks 2020. aasta lõpus.

Ühe süstipelguse põhjusena tõi Joller jutusaates välja, et vaktsiinipelgurid "kardavad muutuda sisalikeks". Samuti lubas ta koos teiste perearstidega "ära vaktsineerida kogu Eesti elanikkonna".

Maailma riike, kus suurem osa elanikkonnast õnnestus Covidi vastu ära süstida, on alates 2021. aastast, ajast kui algas vaipsüstimise kampaania, tabanud kümnetesse protsentidesse ulatuv liigsurmade laine. 

Toimetas Karol Kallas