Tervise- ja tööminister Tanel Kiik 3. novembril 2021 terviseameti pressikonverentsil. Töödeldud kuvatõmmis

Keskerakondlane Tanel Kiik andis 2019. aasta oktoobris intervjuu, milles vandus, et nii kaua kui tema on sotsiaalkaitseminister, rahastab Eesti riik tähestikurahva elustiili.

Intervjuus kinnitas Kiik ühemõtteliselt, et Eesti LGBT Ühingu rahastamine on tema töös vähemalt sama tähtis kui lapsed, vanurid ja invaliidid.

Tähestikurahvast tähistavas akronüümis LGBT tähendab täht "T" "soomuutmist" elik libasoolisust.

2019. aasta lõpus puhkes skandaal, ajal kui Kiik oli sotsiaalkaitseminister, kui tuli välja, et sotsiaalministeerium on sadade tuhandete eurodega toetanud erinevaid tähestikurahva projekte, sealhulgas elustiiliühendusi, nagu Eesti LGBT Ühing. Probleemi tuum seisnes asjaolus, et erinevaid elustiiliühendusi toetati hasartmängumaksu laekumiselt saadud rahast, mis on mõeldud vanurite, invaliidide ja paljulapseliste perede toetamiseks.

Kiige ajal toetati laste ja invaliidide arvelt lisaks veel hasartmängumaksu rahast mitmesaja tuhande euroga "naiste uurimise" pseudoteadust ja Eesti Inimõiguste Keskust, mis on samuti sisuliselt ainult tähestikurahva organisatsioon.

Riigikontroll mõistis tähestikurahva elustiili ja "naiste uurimise" toetamise perede ning invaliidide arvelt hukka ja toonane rahandusminister Martin Helme nõudis, et Kiik saajatelt ebaõiglaselt antud raha tagasi küsiks. 

Kuna selliste rikkumiste eest pole karistusi seadustes ette nähtud, siis võis Kiik oma tegevust karistamatult ja ilma mingite tagajärgedeta jätkata 2022. aasta juulini.

Kiik on Jüri Ratase üks lähimaid kaastöölisi.

Tanel Kiik kandideerib 5. märtsil toimuvatel Riigikogu valimistel Keskerakonna valimisnimekirjas Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine esinumbrina.

Toimetas Karol Kallas