Wikileaksi asutaja Julian Assange'i lipsustatud kiisu Londonis Ecuadori saatkonna aknast ilma uudistamas. Foto: Matt Dunham, AP/Scanpix

Kuigi venelaste sekkumise kohta USA valimismasinatesse puuduvad mistahes tõendid ning Wikileaksi poolt avaldatud Demokraatide rahvuskomitee (DNC) ja Hillary Clintoni kampaaniajuhi John Podesta meilide puhul raputas ameeriklasi nende inetu sisu, jätkab Obama administratsioon Donald Trumpi võidu õõnestamist ning kordab mantrat "Putin tegi".

Samal ajal muutub narratiiv pidevalt ning Reutersi viimastel andmetel on USA luureteenistustel nüüd tõendid selle kohta, et Venemaa edastas Wikileaksile demokraatide meilid kolmanda osapoole kaudu.

Nagu Wikileaks välkkiirelt kommenteeris, on USA käesolevaga üles tunnistanud, et nende allikas ei olnud Venemaa ning nüüd on fookuses "allika allikas".

Tavakohaselt keeldutakse kolmandat osapoolt kirjeldamast. Narratiivinihe on seda kummalisem, et "mitu kuud varem" olid luureametnikud oma sõnutsi jõudnud järeldusele, et häkkimist juhtisid Vene ametivennad.

Samal ajal arutatakse, et DNC ja Podesta meilidest palju enam huvi pidanuks "Putinile" pakkuma Hillary Clintoni kui välisministri eraserveris peitunud salastatud teave.

Teatavasti väitis rumeenlasest häkker Guccifer, et häkkis hõlpsasti Clintoni serverisse ja samal ajal oli seal teisigi "külalisi".

Clintoni kinnitusel tema serverisse ei häkitud, kuigi Guccifer viibis selle eest USAs vangis.