Teisipäeva õhtul toimus Tartus ülikooli kohvikus Pariisi manifesti eestikeelse väljaande esitlus ja temaatiline aruteluõhtu, millest võtsid osa kirjandusteadlane ja Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vaino, majandusteadlane ja Edmund Burke'i Seltsi juht Hardo Pajula, ajaloolane Jaak Valge ning SAPTK juhatuse liige Markus Järvi.

Aruteluõhtul keskenduti küsimustele, mis seonduvad Euroopa identiteedi moraalse, kultuurilise, ajaloolise ja poliitilise tähendusega ning kommenteeriti ka Pariisi manifesti autorite nägemust tõelisest Euroopast ning seda ohustavast ja enda alla matvast vale Euroopast.

Nüüd on kõigil huvilistel võimalik arutelust osa saada ka ülalpool välja toodud videosalvestuse vahendusel.

Pariisi manifesti kirjutas 2017. aasta sügisel kokku ja andis välja erinevatest Euroopa riikides pärit konservatiivsete teadlaste ja intellektuaalide rühm. See dokument on pälvinud üle maailma palju tähelepanu ja see on tõlgitud 24 keelde.

Pariisi manifesti eestikeelse tõlke andis välja Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, kust on võimalik saada ka manifesti eksemplare. Samuti on manifesti tekst kättesaadav Objektiivis.

Pariisi manifest: Euroopa, millesse me usume