Forza Italia juhi Silvio Berlusconi taustal esineb televisioonis Viie Tähe Liikumise liider Luigi Di Maio. Foto: Scanpix

Itaalia valimistel erakondade lõikes parima tulemuse teinud Viie Tähe Liikumise liider Luigi Di Maio ütles eile, et on avatud koalitsioonikõnelusteks nii sotsidest Demokraatliku Partei kui euroskeptilise Liigaga, kuid välistab võimaluse valitseda koos Silvio Berlusconi parteiga Forza Italia.

4. märtsil toimunud valimistel osutus mäletatavasti võitjaks Matteo Salvini eestvedamisel tegutseva Liiga (endine Põhjaliiga – toim) ja Forza Italia parempoolne allianss.

Üksinda valitsemiseks ei saanud seejuures piisavalt hääli aga ei Viie Tähe Liikumine ega paremallianss.

Salvini on siiani keeldunud Berlusconit maha jätmast ning teatas eile, et on Viie Tähega "dialoogis, kuid lükkab tagasi [nende] vetod ja käsud."

Sotsid on praeguse seisuga järginud oma juhi Matteo Renzi poolt paika pandud joont, et Viie Tähega koostööd ei tehta, kuna Di Maio on "vastutustundetu".

Senise võimuerakonnana said sotsid seekordsetel valimistel valusalt lüüa.

Itaalias erakondade ametlikud konsultatsioonid president Sergio Mattarellaga koalitsioonivalitsuse moodustamiseks algasid eile.

Hoop Brüsseli südamesse? Berlusconi tahab koalitsiooni Viie Tähe Liikumisega