Ungari peaminister Viktor Orbán. Foto: Scanpix

Vaatamata rahvusvahelises korporatiivses ajakirjanduses levivatele uudistele, nagu Ungari oleks valmis Ukraina abi osas alla andma, avaldas Viktor Orbán 30. jaanuaril pöördumise, milles lubas kaitsta oma riigi huve. 

Orban kirjutab sotsiaalmeedias:

"Me tegime kompromissettepaneku. Brüssel vastas sellele väljapressimisega. #Brussels väljapressimise kava avaldati käesoleva nädala alguses Financial Timesis.

Kass on kotist väljas [eurokraatide tegelik olemus on paljastatud].

Õigusriigi põhimõtted võib ära unustada. Ungarit santažeeritakse, kuna riigil on oma arvamus sisserände (#migration), Ukraina sõja (#Ukraine) ja sooajupesu (#genderpropaganda) osas.

Me kaitseme enda huve.

Ungarit pole võimalik santažeerida!"

Ungari on üritanud pikka aega selgitada teistele Euroopa Liidu liikmesriikidele, et Ukraina vastasseisu pole võimalik sõjalisel teel lahendada.

Tänaseks on Ukraina sõjas saanud surma hinnanguliselt sadu tuhandeid inimesi ja sõja käik on sisuliselt patiseisus. Lisaks on Saksamaa eraldatud Leopard tankidest ainult üksikud lahingukorras. Neid pole ka võimalik parandada, sest Euroopas pole vajalikke varuosi.

Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonidest pole paljude analüütikute hinnangul kasu, kuna Venemaa muutub sõjaliselt järjest jõulisemaks.

Euroopa Ülemkogu, millel arutatakse Ukraina täiendavat rahastamist, toimub Brüsselis 1. veebruaril.

Toimetas Karol Kallas