Härra Roman Toi (keskel) XXVI üldlaulupeol, 6. juulil 2014. Foto: Scanpix

Kolmapäeval, 27. veebruaril kell 12 avatakse Viljandis legendaarse helilooja, koorijuhi ja eestluse hoidja Roman Toi mälestustahvel.

Mälestustahvli avamine toimub Roman Toi Viljandi aukodanikuks nimetamise aastapäeval.
27.02.1998. omistati Viljandi Linnavolikogu otsusega Roman Toile Viljandi linna aukodaniku nimetus, mis on osaks saanud Viljandi ajaloos varasemalt vaid kahele: Johan Laidonerile ja August Maramaale.

Mälestustahvel paigaldatakse Roman Toi lapsepõlvekodu, Eha tn 1 asuva maja seinale.

Mälestustahvli idee üks autoritest Jaak Madison ütles, et Viljandi aukodaniku Roman Toi tegevust ja hindamatut panust Eesti rahvuskultuuri säilitamisse pole siiani märgistatud linna avalikus ruumis. “Mul on väga suur rõõm, et lõpuks 21 aastat peale Roman Toi Viljandi aukodanikuks nimetamist saab ta ka omanimelise mälestustahvli kodumaja seinale. Roman Toi elas mitu aastat Eha tn 1 majas ja on olnud eestluse üks suurimaid hoidjaid üle maailma,” ütles Madison.

Mälestustahvli idee autorid on Viljandi linnavolikogu liige Jaak Madison, viljandlane ja Tallinna Mulkide Seltsi liige Meelis Toom ning Mulgimaa kivimeister Kalev Pehme.

Avamisel esineb Meeskoor Sakala ning sõna võtavad Meelis Toom, Jaak Madison, Meeskoor Sakala ja korp! Vironia esindajad.

Järelehüüe härra Roman Toile