"Tõhustusdoos". Foto: Bigstockphoto

Ajakirjanik Villu Zirnask toob EPLi arvamusartiklis välja kolm põhjust, miks ta ei kiirusta tegema tõhustusdoosi.

Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos toob Zirnask esile kolm põhjust, miks ta ei kavatse hetkel tõhustusdoosi teha, kuigi mõne päeva pärast tal see võimalus oleks.

Esimene põhjus on ajakirjanikul emotsionaalne, avaldades seeläbi rahulolematust, et mitte öelda põlgust valitseva koroonapoliitika vastu. Valitsuse koroonapoliitika "sisaldab liiga palju teadusliku põhjenduseta suvalisi piiranguid, inimeste manipuleerimist ja hirmutamist, sildistamist, õlgmehikeste ehitamist, ühiskonna lõhestamist", kirjutab Zirnask. Ühtlasi soovitab ta lugeda Greorgy H. Stantoni kirjutist "Genotsiidi kümme staadiumit" ja tema arvates oli koroonavaktsineerimise propaganda tippajal tunda vähemalt viite-kuute staadiumit.

Teine põhjus on Zirnaskil meditsiiniline. Olles otseses kontaktis koroonahaigega, ei jäänud ta haigeks, "mis annab mõningase aluse arvata, et mul on immuunsus koroonaviiruse vastu olemas," nendib ajakirjanik. Ühtlasi leiab ta, et ka omikroni-lainet võib võtta rahulikult, kuna "enamik juhtumeid, mille tõsiduse kohta on info kättesaadav, on asümptomaatilised või kerged."

Kolmanda põhjusena toob loo autor välja tõendite nappuse, kui palju on praeguse pakutava vaktsiini kolmandast doosist kasu uue tüve vastu. "Ei kõla usaldust tekitavalt jutt, et just nimelt olemasolevate koroonavaktsiinide kolmas doos on see, mis omikronist päästab, kui sama "teadus" samal ajal teise suupoolega räägib, et kahest doosist ja põdemise immuunsusest murrab omikron mühinal läbi, sest on nii palju muteerunud," kirjutab Zirnask. 

Zirnask tõdeb, et Reformierakonna riigikogu fraktsiooni juhi Marek Võrklaeva jutt tänases "Päeva Teema" esimese loos on lausa huumor, kus fraktsiooni juht ütles, et "me teame viiruse võimekusest rohkem ja me tea enam-vähem, mis tema pidurdamisel töötab," samal ajal kui pandeemia algusest saati "pumba juures olnud teadlased ja nende soovitustele toetuvad poliitikud" on nõuannete järgimisel kõikides viiruse lainetes läbi kukkunud. 

Toimetas René Allik